Jak správně instalovat oficiální Windows 10 Mobile, aby byl rychlý a stabilní

Windows 10 Mobile je postupně uvolňován pro dřívější modely, poradíme vám, jako ho správně instalovat, aby jste se během používání vyvarovali problémů a pracoval podle vašich představ.

0
Windows 10 Mobile pracuje plynule na všech námi testovaných telefonech, i na starších modelech s menší pamětí. Vždy kontrolujte nejnovější dostupnou oficiální verzi, aktuálně jde o build 10586.164

 

Dostupnost se oproti dřívějším informacím změnila, update obdrží pouze novější modely z řady x30, s update Lumia 520, 530, 630, 720, 820, 920, 925, 1320 a dalších se bohužel zatím nepočítá, neboť na nich nový systém podle Microsoftu neběží dostatečně uspokojivě. Majitelé těchto modelů mohou nadále využít zkušební verzi pomocí Windows Insider, podle našeho testování běží systém plynule na všech přístrojích, i na starších s 512MB RAM.  

Pro které modely je Windows 10 oficiálně dostupný 

Jak instalovat Windows 10 Mobile?

Instalace není nabízena automaticky, pro zahájení stažení přes WiFi (OTA) je nutné nainstalovat aplikaci UpgradeAdvisor a k update se přihlásit. Po provedení kontroly konfigurace a volného místa vstupte do Nastavení>aktualizace telefonu.

 


UpgradeAdvisor stahujte zde

 

Důrazně doporučujeme všem uživatelům po aktualizaci Obnovení továrního nastavení a nové nastavení mobilu bez obnovení ze zálohy.

 

Po dokončení instalace nechte migrovat data a vyčkejte na oznámení, že aktualizace byly nainstalovány. Vstupte do Nastavení>Systém>O systému a vyberte Obnovit tovární nastavení. Mobil vymaže všechna data i nastavení a získáte čistou verzi Windows 10 Mobile. Znovu nastavte svůj účet Microsoft a z nabídnutých záloh vyberte Neobnovovat. Automaticky se do mobilu nahrají pouze Kontakty, kalendář a SMS.

Velký seznam tipů a nastavení Windows 10 Mobile

Ve většině případů čistá instalace posledního buildu chodila bezchybně a u všech redakčních i rodinných mobilů zůstala rychlá. 

 

Mobil po nějakou dobu instaluje desítky systémových aplikací ze Store a synchronizuje se, během prvních hodin může být pomalejší a zadrhávat se.
Dejte mu čas, než se usadí.

 

Systémové aplikace jako Zprávy, kontakty Lidé, Outlook Pošta a Kalendář a všechny další se aktualizují ze Store a jejich vývoj probíhá kontinuálně nezávisle na systému, podobně jako u Windows 10 pro PC. Pokud máte po aktualizaci nějaký problém, chyba bude s největší pravděpodobností v aplikaci, nikoli systému.

 

Proto především opakovaně zkontrolujte nové verze ve Store!
Store>horní levé menu>Položky ke stažení a aktualizace>Zkontrolovat aktualizace

 

Týká se to především ovládání Glance screen, po instalaci v menu Doplňky chybí položka Dotykové ovládání a Rychlý přehled, která se často ze Store stáhne až se zpožděním.

Návrat k Windows Phone 8.1

Pokud vám nový Windows 10 nevyhovuje, je zatím možné se vrátit k původním Windows Phone 8.1 pomocí Windows Device Recovery Tool (WDRT).

  1. Připojte mobil k počítači s nainstalovaným WDRT.
  2. Využijte volbu Přeinstalovat firmware telefonu.
  3. Znovu nastavte celý mobil a v posledním kroku můžete obnovit zálohu.
  4. Kontakty a SMS se stáhnou automaticky i bez obnovení zálohy
Patří do rubriky: Windows 10 Mobile
Upravit
comments powered by Disqus