Jak správně nastavit iPhone nebo iPad při prvním spuštění

Připravili jsme pro vás podrobný návod, který vás provede kompletním nastavením nového iPhonu nebo iPadu.

0

Zapněte zařízení

Nejprve zapněte zařízení uspávacím tlačítkem, které se nachází na horní nebo boční straně zařízení, v závislosti na modelu. Následně stiskněte Home Button pro pokračování.

Jazyk, země, oblast

Na obrazovce si vyberte jazyk a poté klepněte na zemi nebo region, ve kterém se nacházíte. Zařízení si podle toho nastaví, jak bude zobrazovat datum, čas a v podstatě celý systém.

Aktivace zařízení

Dalším krokem je připojení k Wi-Fi síti. Vždy je lepší se připojit ke své domácí síti kvůli bezpečnosti, není to však nutností.

Nemáte přístup k Wi-Fi? V případě absence Wi-Fi sítě nebo mobilních dat lze zařízení nakonfigurovat pomocí iTunes v počítači. Nezapomeňte vložit SIM kartu.

 

Synchronizaci s počítačem provádějte jen v případě, že zařízení chcete synchronizovat i v budoucnu.

Povolte služby polohy

Služba polohy dovoluje aplikacím jako Mapy nebo Hledat iPhone využít vaší polohy. Samozřejmě můžete zvolit možnost "Zapnout polohové služby" nebo "Vypnout polohové služby". 

Nastavení GPS se dá časem změnit, takže se nebojte polohové služby na začátku vypnout a u používaných aplikací si služby dodatečně povolit.

 

Touch ID a heslo

V současné době jste si nejspíš koupili iPhone s funkcí Touch ID, tedy čtečkou otisku prstů. To znamená, že budete schopni odemknout telefon pomocí vašeho prstu a v některých aplikacích jej využívat namísto hesla. Současně s vytvořením Touch ID si musíte vytvořit i šestimístné heslo, které slouží jako pojistka kvůli případnému selhání čtečky. 

Přenos dat

Důležitou součástí nastavení nového zařízení je samozřejmě přenos dat. Můžete jej provést několika způsoby.

Obnovení ze zálohy iCloud

Slouží k přenosu dat ze zálohy v iCloudu, kde jsou zálohovány data aplikací, nastavení a dalších důležitých položek.

 

Obnovení ze zálohy iTunes

Obnova dat probíhá přes program iTunes v počítači, kde máte uloženou zálohu z minulého zařízení Apple. Je potřeba připojit zařízení k počítači pomocí lightning kabelu.

Nastavení nového iPhonu

Zvolte v případě, že vlastníte iPhone poprvé a nemáte tedy žádné předešlé zálohy v iCloudu nebo iTunes.

 

Přenést data z Androidu

Pomůže přenést kontakty, fotky a další soubory z Android zařízení do iPhonu nebo iPadu. Více v našem podrobném článku.

 

TIP: Jak přesunout kontakty, emaily, fotky a videa z Windows Phone do iPhonu nebo iPadu

 

Vytvoření Apple ID

Apple ID je v podstatě vaším účtem, na kterém je přihlášený nejen iPhone, ale všechna další zařízení z ekosystému Applu, pokud už nějaké vlastníte nebo budete vlastnit. Při vytváření účtu zadáváte svou emailovou adresu, datum narození a jméno.

iCloud

Apple má vlastní cloudové úložiště, na které se ukládají fotky, synchronizují aplikace, zálohuje zařízení. Funguje jako jiné cloudové služby jako OneDrive nebo DropBox.

 

TIP: Co je OneDrive a k čemu slouží?

 

Seznamte se - Siri

Siri je hlasová asistentka, kterou můžete využívat při ovládání telefonu. Bohužel neumí česky, takže na ni budete muset mluvit v angličtině.

Nastavení Home Buttonu

S novými telefony iPhone 7 a 7 Plus přišla změna, která odebrala klasické domovské tlačítko a nahradila ho tlačítkem dotykovým. Při "zmáčknutí" tlačítka vám telefon do prstu pošle vibrace. Právě sílu vibrací si můžete nastavit zde.

Analýza aplikací a rozlišení displeje

V nabídce se můžete rozhodnout, za budete sdílet informace s vývojáři aplikací, či nikoliv.

Dále si nastavte rozlišení displeje, buď styl s menšími ikonami nebo styl s většími ikonami, textem a ovládacími prvky. Volba je možná od modelu iPhone 6.

Hotovo!

Pokud jste došli až sem, máte zařízení nastaveno a můžetese stát spokojeným uživatelem telefonu nebo tabletu.

Patří do rubriky: Apple iPad
Upravit
comments powered by Disqus