Jak uložit polohu auta v mapách Windows 10 Mobile?

Mapy ve Windows 10 převzaly většinu funkcí HERE Drive+, jakoby se připravovaly na jejich konec. Jednou z oblíbených funkcí bylo Najdi auto. Nechybí ani v aplikaci Mapy a funguje spolehlivěji. 

0

Mapy zřejmě nahradí navigaci HERE Drive+, která byla Nokií odprodána konzorciu výrobců automobilů a Microsoft se zřejmě připravuje na její případné ukončení. Integroval proto navigaci do vlastní vestavěné aplikace Mapy společně s nejoblíbenějšími funkcemi i některými novými. 

Jednou z oblíbených funkcí je Najdi moje auto. V Mapy se jmenuje Uložit lokalitu najdete ji během navigování v dolní liště se symbolem autíčka. Nefunguje už automaticky, polohu si po dojezdu a zaparkování musíte uložit ručně. To sice nezní moc pohodlně, ale vzhledem k tomu, jak špatně HERE rozeznávala, kdy jste vlastně zaparkovali, je asi ruční uložení lepší variantou. 

     

Službu lze navíc použít opakovaně pro uložení jakékoli lokality, ve které se právě nacházíte, protože se ukládá mezi synchronizované Oblíbené položky pod názvem Auto, které naleznete v menu vlevo nahoře. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus