Jak v Androidu odesílat SMS zprávy z počítače a prohlížet fotky z mobilu přes aplikaci Váš telefon

Počítačová aplikace Váš telefon pro Windows 10, propojená s vaším telefonem Android umožňuje odesílat SMS zprávy, prohlížet a ukládat pořízené fotografie do počítače.

0

Aplikace Váš telefon je online připojená do vašeho telefonu se systémem Android a umožňuje z něj číst a odesílat SMS zprávy, prohlížet a ukládat pořízené fotografie do počítače. Podle Microsoftu se pracuje také na ovládání celého telefonu a spouštění a používání aplikací.

Je až s podivem, jak se v Microsoftu nic nezměnilo, jednotlivé vývojové skupiny spolu ani po letech nenašly společný směr a jednotné řízení. Zatímco jeden tým pracuje na vývoji Microsoft launcheru, ze kterého se stalo jedno z nejlepších prostředí pro Android, vývojáři samotného systému integrovali propojení s mobilem přímo do Windows, které ale v podstatě nic neumí a je určeno k propojení s Timeline. Třetí skupina pracuje na prohlížení mobilu v počítači přes VPN pomocí aplikace Váš telefon.

 

A je to Kocourkov, ani jedna služba nespolupracuje s druhou a můžeme se jen těšit, až to někomu z marketingu dojde a začne všechny služby slučovat a přejmenovávat, jak je u Redmondských dobrým zvykem. 

 

Instalace propojení mobilu s počítačem

Aplikaci Váš telefon stáhnete do počítače z Windows Store, při prvním spuštění se přihlásíte svým účtem a vyplníte telefonní číslo pro odeslání linku ke stažení "mostu" v podobě další aplikace Your Phone Companion (v mobilu pod ikonou Průvodce pro váš telefon). I v té se přihlásíte, povolíte práva k práci s SMS a fotografiemi a můžete začít.

 

Odesílání SMS zpráv z počítače

V počítači v aplikaci Můj telefon pak najdete načtené své SMS (ve verzi Preview), na které lze i odpovídat, jiné operace jako např. mazání zpráv zatím dostupné není. Načítání z mobilu probíhá zabezpečenou VPN, aktualizace je váhavá, ale funguje.

 

Prohlížení fotografií

Druhou, poměrně užitečnou službou je prohlížení fotografií v počítači. Pokud si fotky z mobilu zálohujete na OneDrive, zřejmě radši použijete vestavěnou galerii Fotky, kdo ale nemá dostatek místa nebo nesynchronizuje, může se mu prohlížení v appce Váš telefon hodit, jde o nejrychlejší způsob, jak dostat fotky z mobilu do počítače. 

Klinutím na náhled se fotografie otevře ve vestavěné galerii Fotky, odkud ji teprve lze uložit, fotky jde kopírovat nebo pomocí drag&drop je můžete přetáhnout myší například do Powerpointu nebo OneNote. Nefunguje hromadné ukládání ani mazání z mobilu. Během testování se nepodařilo načíst celou historii SMS ani všechny fotky, odpověď odhalila až nápověda na webu, zobrazuje se jen 25 posledních fotografií, další načíst nelze. (?)

 

Aplikace Váš telefon je zatím v plenkách a každý slušný programátor by se ji asi styděl v tomto stavu publikovat, přesto může být užitečná těm, kteří tráví většinu dne u počítače a využijí rychlé odeslání SMS nebo stažení fotky do PC bez přeposílání. To vše pouze, pokud jsou obě zařízení připojená k internetu, žádné propojení přes Wi-Fi nebo Bluetooth zatím nefunguje, ačkoli to samozřejmě Windows už dávno umí. 

 

A jednou možná . . přijde vylepšení nebo integrace do Microsoft launcheru, abychom nemuseli mít v mobilu dvě funkčně shodné aplikace na propojení s počítačem. 

stáhnout aplikaci Váš telefon


Patří do rubriky: Android Windows
Upravit
comments powered by Disqus