Jak vrátit a nastavit zpět Prohlížeč Fotografií ve Windows 10

Windows 10 používají na prohlížení Fotografií novou aplikaci Fotky. Komu vyhovoval původní prohlížeč fotografií z Windows 7 a 8, může si ho snadno aktivovat zpět. 

0

Prohlížeč fotografií není běžně viditelný v nabídce nastavení, tváří se, jako by ze systému zmizel. Ve skutečnosti byl jen odstraněn z registrů, ale v systému zůstal. Pro jeho aktivaci budeme muset pomocí jednoduché utilitky záznam do registrů vrátit.

Jednodušší je to na počítači, kde byla pouze provedena aktualizace z původního systému na Windows 10, aktivace nevyžaduje žádný zásah. Pokud jste provedli čistou instalaci nebo Obnovení továrního nastavení je nutné doplnit zápis do registru.

 

Stáhněte si tuto utilitku a spusťte ji. Za její přípravu vděčíme Edwinovi z TenForums.com. Potvrďte zápis do registrů i přes varování. 

 

Klikněte pravým tlačítkem myši na libovolnou fotografii v Průzkumníku souborů a vyberte Otevřít v programu>Zvolit jinou aplikaci. Rozbalte nabídku Další aplikace a pokud proběhl úspěšně zápis do registru, nově vidíte volbu Prohlížeč fotografií. Zaškrtněte K otevření souboru použít vždy tuto aplikaci a potvrďte. Příští fotografie se budou otevírat pomocí Prohlížeče namísto galerie.

Patří do rubriky: Windows Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus