Jak vypnout heslo ve Windows 10 po probuzení počítače a tabletu, jak nastavit číselný PIN

Windows 10 vyžadují při každém spuštění heslo k účtu Microsoft. Tuto povinnou ochranu lze částečně vypnout nebo nahradit jednoduchým číselným PINem. 

0

Nejnovější verze Windows přinesla jako novinku povinné zadávání hesla, pokud je v počítači nebo tabletu nastaven Microsoft účet. Jde o ochranu vašich soukromých údajů, kterou není vhodné podceňovat. Úplné vypnutí hesla proto není možné a měli byste si dobře rozmyslet, než se rozhodnete využít alespoň funkce Vypnout heslo po probuzení počítače.

Jak vypnout heslo po probuzení

Po restartu počítače budete heslo zadávat vždy, pokud ale počítač úplně nevypínáte a necháváte ho uspat jako většina uživatelů, můžete v nastavení alespoň vypnout heslo po probuzení

  • Nastavení > Účty > Možnosti přihlášení > Vyžadovat přihlášení

Po stisku klávesy nebo vypínače uspaného počítače se nyní dostanete rovnou ke své rozdělané práci. 

Co znamená uspání počítače nebo hibernace

Jak nastavit číselný PIN do Windows

Po restartování počítače bude heslo vyžadováno vždy. Doufáme, že máte nastavené kvalitní a dlouhé heslo a proto Windows 10 umožňuje jeho zkrácení do podoby číselného PIN pro přístup. Najdete ho na stejné kartě jako předchozí nastavení. 

  • Nastavení > Účty > Možnosti přihlášení > PIN kód

Pro první nastavení PIN budete dotázáni na heslo k Microsoft účtu, ke kterému se přiřadí. Po restartování počítače pak můžete po profilovým oobrázkem vybrat, zda se chcete přihlásit heslem nebo PINem, počítač si volbu zapamatuje. 

Upravit
comments powered by Disqus