Jak zablokovat falešnou kopii mého profilu na Facebooku, který kontaktuje mé přátele

Obvyklým trikem útočníků na Facebooku je zakládání kopie vašeho profilu, se kterým pak páchají různé podvody. Jak se falešnému profilu bránit?

0

Útočníci zpravidla zakládají falešný profil se stejným jménem, odcizí i profilovou fotografii a seznam přátel. Falešný profil pak odešle seznamu kontaktů žádost o přijetí přátelství a ti ho zpravidla přijmou, neboť nebudou pátrat, proč jste si založili nový účet. 

Základem obrany je vyhledání falešného profilu a jeho nahlášení správcům Facebooku pomocí tlačítka v pravém horním rohu profilu. Pokud je účet identický, Váš profil bude mít jasnou historii a rozeznat ho pro administrátory nebude složité, podle pravidel si však mohou ve složitějších případech vyžádat např. kopii občanského průkazu. Požádejte o pomoc i své přátele, aby ho i oni nahlásili, čím více vás bude, tím rychlejší bude blokace. 

Při prvním náznaku existence falešného účtu informujte co nejvíce svých přátel, aby jste zabránili pokusům o podvod, útočníci se např. pokusí získat telefonní číslo a odeslat mu placené sms nebo zkusí požádat o převod peněz přes Messenger. 

 

Nestačí však jen napsat zprávu na zeď, pamatujte, že se zobrazí jen omezenému počtu lidí, protože Facebook příspěvky filtruje. Využijte proto také Messenger a email. 

 

Pokud se vám ještě podobný případ nestal, jako prevenci doporučujeme skrýt seznam přátel na svém profilu, aby jste útočníkům bránili v jeho získání. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus