Jak zapnout nebo vypnout historii aktivit v Časové ose ve Windows 10

Pokračujte na počítači ihned tam, kde jste skončili v mobilu, dopište rozepsaný dokument ve Wordu nebo se vraťte na oblíbenou stránku. To vše umožní nová funkce Časová osa ve Windows 10.

0

Windows s jarní aktualizací 2018 přinesl funkci Časové osy (TimeLine). Tedy možnost podívat se zpět na posledně spuštěné aplikace či navštívené webové stránky a pokračovat ihned tam, kde jste skončili. Zobrazí vám tak například naposledy rozepsané dokumenty ve Wordu nebo Excelu s možností přímo otevřít na místě, kde jste v dokumentu skončili. To samé platí pro aplikace či prohlížeče webových stránek, jako například Edge. 

Časová se se skrývá v počítači nebo tabletu přímo v přehledu spuštěných aplikací Zobrazení úloh na hlavním panelu nebo pod klávesovou zkratkou Win+Tab, synchronizuje s ostatními zařízeními, které máte propojeny stejným účtem Microsoft. Můžete si tak snadno přenášet rozdělanou práci mezi počítači a tablety a později také mobilními telefony s iOS a Androidem.

 

Jak nastavit Časovou osu nebo ji vypnout

Časová osa je ve výchozím stavu zapnuta. Pro nastavení období, které si má pamatovat, nebo vypnutí, běžte do Nastavení > Zabezpečení > Historie aktivit a zde si nastavte vlastnosti podle vlastních potřeb nebo ji vypněte. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus