Jak zdarma editovat videa ve Windows 10 jednoduše a s úžasnými efekty

Oblíbený Windows Movie Maker se ve Windows 10 konečně dočkal nástupce, je integrovaný do fotogalerie, zachoval si jednoduchost a povedené efekty. 

0

Windows 7 a předchozí verze obsahovaly předinstalovaný Windows Movie Maker pro snadnou a rychlou editaci videa, díky své jednoduchosti jsme často mohli vidět např. na YouTube ve videích typické přechody a střihy. Program však z nových Windows zmizel a jeho vývoj už nepokračuje. Naštěstí ji ve Windows 10 nahradil Story Remix, integrovaný do aplikace Fotky.

Jak upravovat videa ve Windows 10 

V integrované fotogalerii Fotky si po spuštění můžete všimnout výrazného tlačítka s nápisem Vytvořit. Nabízí automatické vytvoření videa z fotek a videí, která si zvolíte. Po vytvoření ho můžete volně editovat, přidávat záběry a efekty. 

 

Při automatické volbě program sám zanalyzuje obsah fotek, zvolí vhodnou hudbu i přechody, které se k obsahu fotek hodí. Pokud se vám výsledek nelíbí klikněte na tlačítko Remixovat nebo pokračujte ve vlastní editaci. Rozdělané projekty se uloží do alb.

,,Kamera, světla, umělá inteligence, akce"!

Story Remix ve Fotkách je unikátní aplikace, která sází na velmi jednoduché ovládání a  zdařile využívá prvky umělé inteligence k automatickému výběru hudby, střihů a stylu podle rozpoznávání obsahu ve fotografiích. Do videí umí vložit i 3D modely a efekty s možností ukotvit je na pevné místo. Samozřejmě do tvoření můžete volně zasahovat a nenechat vše na automatice.

Kdo je hvězdou ve vašem videu?

Stručně řečeno, kdokoliv, koho označíte. Aplikace sama rozpozná obličeje a nabídne vám, zda se má na někoho z nich zaměřit. Ve výsledku to znamená, že bude více střihů a použito více zaběrů či zoomů na zvolenou postavu.

 

3D, kam se podívám

Microsoft v poslední době velmi tlačí na 3D. Ať už Malování 3D, hybridní realita v HoloLens, PowerPoint, zobrazení 3D v samotném systému Windows, 3D databáze pro "trojrozměrné kreslíře", a nyní také v novém editoru videí.

 

Co to pro nás přináší? Především možnost animovat 3D objekty nebo je vkládat do videí, a to s takovými výsledky, za které by se nemusel stydět ani pokročilý uživatel After Effects.

 

Udělejte si například ohnivý míč, rozpohybujte dinosaura, nebo vložte do videa objekty, jakoby tam byly skutečně s vámi. Zní to trochu jako sci-fi, ovšem že je tomu skutečně tak můžete shlédnout na videu.

 

 

Co závěrem?

Aplikace postrádá některé obvyklé prvky, možnost zobrazení a editace časové osy i se zvukovou osou nebo možnost jejího střihu, nedisponuje rozsáhlou databází přechodů jako Windows Movie Maker. Vše se podřizuje jednoduchosti a důsledně nasazuje jen vlastnosti, které dokáže využít běžný uživatel. 

 

Fotky procházejí v posledních dvou letech bouřlivým vývojem a postupně doplňují každou funkci, kterou uživatelé poptávají. Pokud něco chybí vám, nebojte se napsat na podporu Microsoftu, můžete být v příští verzi příjemně překvapeni.

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus