Jak zprovoznit Obchod Play nebo Youtube na necertifikovaném Androidu, které Google od března zakázal

Google zpřísnil podmínky, nefunkční Obchod Google Play, Gmail, Youtube, Google Maps nebo Chrome potkají každého, kdo si koupil přístroj od výrobce, který si Android necertifikoval. 

0

Máte neznačkový mobil z Asie, který neprošel certifikací Google nebo alternativní ROM? Nebudou vám fungovat jeho služby. Google Apps jsou podle licenčních podmínek povinnou součástí každé instalace Android, výrobce, který podmínky nedodržel a systém necertifikoval, bude mít od 16. března 2018 nefunkční jeho služby.

Týká se to mnoha asijských výrobků, které využívají necertifikovaný Android pro neznačkové nebo fake modely, ale i různých alternativních ROM, jakými jsou např. CyanogenMod (LineageOS).

V průběhu března hlásí první uživatelé při spuštění Google aplikací vyskakující okno s oznámením o necertifikovaném zařízení. 

Jak povolit Google aplikace

Naštěstí Google na uživatele alternativních ROM myslel a ponechal pro ně zadní vrátka, která fungují na všech mobilech. Na svém Google účtu si můžete požádat o vyjímku ze zákazu, která bude po schválení vázána na IMEI konkrétního mobilu a platí až do obnovení továrních dat přístroje. 

 

Výjimka je však omezena na 100 žádostí, což by měl zřejmě stačit na celou životnost mobilu, pokud to s formátováním nepřeháníte. 

Patří do rubriky: Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus