Kalkulačka ve Windows 10 umí víc než jen počítat, převody jednotek a výpočet času

Shodneme se jistě na tom, že představovat kalkulačku v mobilu je celkem zbytečné. Kalkulačka ve Windows 10 má ale ještě jiné zajímavé funkce, podívejme se na ně.

Po otevření Kalkulačky jsou v horním hamburger menu vlevo nahoře na výběr kalkulačky standardní, vědecká a programátorská, o těch není třeba mluvit. V nabídce je ale také přepočet jednotek a času. 

Výpočet data zjistí rozdíl mezi zadanými daty. Poslouží to třeba k výpočtu doby zbývající do maturity nebo pro ty smutnější přesnou délku manželství. Pokud si po propité noci nemůžete vzpomenout kolik Vám přesně je let, i s tím vám Výpočet data pomůže.

   

Další vychytávkou nejen pro studenty je Převodník veličin do různých jednotek. Výběr jednotek lze měnit rozkliknutím šipky. Převedeme si tak například rychlost nejen z m/s na km/h, ale třeba také na míle/s, stopy/s nebo i machy. Teplotu převádíme snadno na Fahrenheity či kelviny, délku na mikrony, mm, cm, či palce.

 

Ještě zajímavější je možnost převodu objemu na čajové lžičky, pinty či galony. Jedinou pro mě uživatelsky nepříjemnou skutečností je, že v ovládání kalkulačky chybí tlačítko „ zpět“ a pokud použijeme integrované tlačítko šipky na telefonu, vyskočíme z aplikace pryč. Veškeré ovládání aplikace je tedy nutno provádět pomocí hamburger menu vlevo nahoře.

Patří do rubriky: Windows Video
Upravit
comments powered by Disqus