Končí Hudba Groove, nahradí ji Spotify, Microsoft přiznává definitivní konec plánů s mobily

Stále stejná písnička, jeden konec za druhým. Microsoft po létech laborování a přejmenování prodeje a streamování hudby ukončí ke konci letošního roku svůj Groove Music Pass. 

0

Klientské služby prostě v Redmondu neumí, Microsoft k 31.prosinci 2017 ukončí své předplatné Groove Music Pass pro nákup a streamování hudby. Služba, která začínala pod názvem Zune Music Pass a následném přejmenování na Xbox a Groove Music Pass končí nezdarem a bude to poprvé po deseti letech, kdy Microsoft nebude mít vlastní obchod s hudbou, jenž je například u Apple přes iTunes s 30 miliony předplatitelů jedním z hlavních zdrojů příjmů.

V poslední době jde o několikáté zásadní oznámení, hlavním je zrušení vývoje mobilních Windows 10, se kterými podle našich interních zdrojů končí od 1.listopadu i poslední velký výrobce Hawlett Packard a Microsoft interně svým partnerům oznamuje, že nemá žádné další plány s mobilními telefony a bude se plně soustředit jen na Android a iPhone. 

 

Konec Groove Music většinu planety příliš trápit nebude, ani u nás jsme si předplatné pořídit nikdy nemohli. Microsoft uzavřel dohodu se Spotify a integruje do svých aplikací snadný export playlistů a současně nabízí zdarma 60 denní předplatné Spotify Premium. 

Spotify


Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus