Microsoft Fotografie přidávají vyhledávání, stále víc se podobají Google Photos

Microsoft Fotky vestavěné do Windows 10 dostávají vestavěné vyhledávání. Přesto jsou ve srovnání s konkurencí typickou ukázkou zpomaleného vývoje. 

0

Fotky vznikly ve Windows 10 jako novinka. Aplikace byla jako zjevení, úplně poprvé umožňovala synchronizaci fotografií z cloudu OneDrive mezi zařízeními a současně přehlednou fotogalerii s vytvářením alb a tagováním. Google však na nic nečekal a rychle začal vyvíjet konkurenční Google Photos, která je dnes ve vývoji o světelná léta dál. A tak Microsoft opět pouze dotahuje zpoždění. 

Zásadním vylepšením je vestavěné vyhledávání, dostupné zatím jen v Insideru, které by mělo být uvolněno s podzimní aktualizací Fall Creators update. V testování je dokonce vyhledávání fotek pomocí Bing, které nám ale v Česku příliš radosti asi neudělá. 

 

Microsoft Photos se mají v průběhu roku dostat také na Android a iPhone. To je dobrá zpráva pro lidi odcházející z Windows Phone, ale moc si neumím představit, co by chtěly nabídnout se svým omezeným 5GB úložištěm zdarma oproti Google Photos s neomezeným prostorem. 

Za sebe mohu říct, že mi v Microsoft Photos zásadně chybí sdílení alb. Aplikace se k této funkci přímo nabízí, navíc OneDrive už dávno umí zobrazit na odeslaném odkazu cizí album, ale stále ho neumí automaticky zařadit do Photos, což Google už nějakou dobu perfektně umí. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus