Microsoft odstraní z Windows 10 Malování, nahradí ho moderní nepřehledná 3D verze

Oblíbenou aplikaci na jednoduchou úpravu obrázků v příští aktualizaci Windows 10 již nenajdete, nahradí ji novější verze Malování 3D, které však příliš úspěchu zatím nesklízí. Původní verzi si ale stáhnete ze Store. 

0
Microsoft v dalším updatu Windows 10 plánuje odstranit klasické Malování, které známe již od Windows 7, už nyní ho postupně nahrazuje kompletně přepracovaná verze Malování 3D (naše recenze), podporující jednoduchou tvorbu prostorových objektů.

Nové Malování 3D neumí pouze malování ve 3D prostoru, jak napovídá název. Stále zůstává i jednoduchým editorem běžných obrázků a fotek jako bylo původní Malování, ale s úplně jiným prostředím. Zatímco jsme byli během našeho testování z tvorby 3D obrázků nadšeni, běžná editace fotek je pro uživatele většinou matoucí. Díky tomu se zpravidla vrací k osvědčené známé variantě, která ale nyní ze systému zmizí.

 

Chci původní Malování zpět

Pokud patříte mezi podobné uživatele, nemusíte ale zoufat. Microsoft tentokrát nepostupoval jako obvykle a službu nezrušil úplně, naopak ji pomocí vývojářských nástrojů převedl do Windows Store, odkud si ji může každý zdarma stáhnout.

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus