Možnosti synchronizace Android, iPhone a Windows telefonů s počítačem

Windows 10 přinášejí rozšířené možnosti synchronizace se všemi mobilními systémy. Co vše můžeme synchronizovat? Přináší Windows 10 v telefonech něco navíc? 

0

Windows 10 jsou skvěle připravené na synchronizaci s mobilním telefonem. Mnoho funkcí všech systémů lze propojit s počítačem, některé fungují pouze s Lumií. 

  • Android i iOS lze částečně synchronizovat s Windows 10
  • Windows 10 Mobile nabídne více propojení než konkurence
  • Synchronizace s Windows 10 Mobile velmi usnadňuje práci

Windows 10 má v počítači připravenou aplikaci  Průvodce pro telefon, která provede majitele všech systémů propojením s počítačem přes úložiště OneDrive. V čem je Windows 10 Mobile ještě lepší?

OneDrive

Základem zálohování a synchronizace je úložiště OneDrive, které lze nainstalovat do všech systémů z obchodů s aplikacemi. Ve Windows 10 je vestavěné a zobrazuje online všechny soubory z připojených zařízení.

 

Fotky

OneDrive v mobilu nabízí zálohování fotografií i vytvořených alb a přes něj synchronizaci do počítače. V aplikaci Fotografie je možná další editace, třídění a vytváření alb, která se okamžitě promítnou i v mobilu. 

 

Hudba

Synchronizovat se může vaše kompletní hudební knihovna pomocí aplikace Hudba Groove. V České repupublice je tato funkce však zatím nedostupná.

 

Cortana 

Multiplatformní je také také vaše osobní asistentka Cortana, bohužel však nedostupná v našem regionu. Je plně synchronizovaná mezi všemi zařízeními, umí napsat SMS z počítače a odeslat ji přes spárovaný mobil, vyhledává schůzky a připomene je v pořítači i mobilu.

 

Dokumenty

Jelikož Office je dostupný pro Android, iOS i Windows, můžete na cestách vytvářet dokumenty na telefonu a pokračovat díky synchronizaci přes OneDrive doma na počítači. 

 

Kalendář, Kontakty a pošta

Do kaledáře ve Windows 10 si můžete připojit libovolný účet Microsoft, Google nebo Apple. Všechny poznámky i kontakty jsou stejně jako maily samozřejmě dostupné na mobilu i PC. 

 

Poznámky

OneNote je svělá aplikace na poznámky. Je možné si vytvářett virtuální bloky a záložky a do nich psát své poznámky, které se synchronizují přes OneDrive do stejnojmenné aplikace v počítači nebo tabletu. 

 

Skype

Skype je nově integrovaný přímo do systému Windows 10 v nové aplikaci Zprávy a Skype Video. Zprávy ze Skype jsou synchronizované mezi mobilem, hovory je možné přijmout na obou zařízeních současně. 

Pouze Windows 10 Mobile

Telefony s Windows jsou se systém samozřejmě propojené nejlépe. Ačkoli se Microsoft snaží nabídnout stejné funkce i pro Android a iOS, ne všechny mohou fungovat. 

 

SMS

Univerzální aplikace Zprávy nezahrnuje jen Skype, ale u Windows telefonu je propojený na OneDrive a umí si stáhnout zálohu SMS. Funkce je zatím veřejně nedostupná, ale postupně bude rozvíjena až k úplnému odesílání SMS z počítače přes mobil, jako to už dnes umí Cortana. 

 

Tip: Jak číst a zálohovat SMS z Windows Phone v počítači

 

Tip: Odesílání SMS z počítače v aplikaci Zprávy a Telefon ve Windows 10 

 

Telefon

S aplikací telefon je to vlastně stejně jako s s aplikací Zprávy. Cortana, pokud jste si ji aktivovali, vás může upozorňovat na počítači na zmeškané hovory. Postupným propojením v roce 2016 dojde i na uskutečnění hovorů přes počítač. 

 

Mapy a navigace

Mapy jsou univerzální aplikací ve Windows, postavené na mapových podkladech HERE. Oblíbené polohy či trasy se automaticky synchronizují do vašeho telefonu či naopak. Na počítači si naplánujete trasu a hned ji máte v mobilu a můžete vyrazit.

 

 

 

Prohlížeč internetu EDGE

Prohlížeč Microsoft Edge je dostupný pouze pro Windows. Nastavitelně se synchronizují záložky, historie prohlížení, vyplněné formuláře i uložená hesla.

 

Systém

Systém si může synchronizovat nastavení. Od hesel k Wifi, jináhesla, schéma a podobně.

 

Skóre a hry

Některé hry si také ukládají do Cloudu vaše uložené pozice, herní skóre, medaile a achivementy. Můžete hrát na telefonu, počítači, Xboxu a tabletu a nemusíte na každém zařízení začínat od prvního levelu. Výhodou je také univerzální aplikace Xbox, na které si můžete zobrazit a sdílet mnoho herních výkonů.

 

 

 

Všechny zmíněné aplikace jsou univerzální, přizpůsobí se tedy vždy rozlišení a díky Continuu v mobilním telefonu je lze promítat i do televize nebo monitoru a pracovat s nimi jako na počítači. 

Patří do rubriky: Windows Počítače a tablety
Upravit
comments powered by Disqus