Návod instalace plných Windows 10 na Lumii 1520 a 950 (XL)

Plný Windows na telefonech si můžete vyzkoušet již nyní. Přinášíme vám návod s postupem instalace. Bohužel vyžaduje notnou znalost tohoto odvětví.

0

Microsoft usilovně pracuje na zcela univerzálním Windows. Jedním z velmi důležitých kroků, jak toho dosáhnout, je podpora mobilních procesorů s architekturou ARM, pro které již před nějakým časem vydal speciálně upravenou verzi Windows 10 ARM. V podstatě se jedná o nástupce Windows 8 RT, narozdíl od nich je však Windows 10 ARM bez kompromisů a umí emulovat běh klasických aplikací. 

 

Ačkoli je jasné, že žádná emulace nepoběží stejně jako nativní aplikace, Microsoft několikrát předváděl, že například i spuštěný Photoshop zvládne procesor bez větších problémů.

Ben Imbushuo upravil Windows 10 ARM pro instalaci na telefony Lumia 950 (XL) a Lumia 1520. Nyní se dostal do fáze, aby byl jej mohl zveřejnit.

Instalace Windows 10 ARM na telefony Lumia

Pokud chcete Windows 10 ARM vyzkoušet, máte dostatek odvahy, pokročilé znalosti systému a starou Lumii, můžete se pustit do instalace. 

 

Protože Windows 10 je primárně vytvořen pro počítače a tablety s ARM procesory, nemá zatím příliš dobře přizpůsobené prostředí pro běh na malých obrazovkách mobilů. Nemusí také fungovat všechny senzory a komponenty mobilního telefonu, k mnohým z nich bylo potřeba dopsat zcela nové ovladače.

Postup od Bena Imbushuo:‎‎

2) 1st shim:

3) Kickstarter: https://github.com/imbushuo/lk (msm8994-test-2 branch)

4) UEFI: (Get Linaro toolchain and EDK2 ready)

 

‎Pokud je pro vás výše napsaný návod španělskou vesnicí, doporučujeme zbytečně nepokoušet štěstí. Je velká pravděbodobnost poškození přístroje. Pokud ovšem víte o co jde, můžete najít další podrobnosti na ‎‎Benově úložišti Github.

Patří do rubriky: Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus