Návod jak instalovat Windows 10 do Nokia Lumia 920, 925, 820 nebo 1020

0

Windows 10 Mobile už není možné instalovat do starších Nokií žádnou obvyklou cestou ani přes Windows Insider. U modelů s 1GB je možné omezení obejít změnou registrů.  

Pokud máte ve svém telefonu Lumia 920, 925, 820 nebo 1020 Windows Phone 8.1 a rádi by jste ho povýšili na Windows 10 Mobile, můžete využít poslední cesty přes změnu registrů telefonu. Nejde o snadnou operaci, ale zvládnete ji, pokud se budete naprosto přesně držet našeho návodu. Přesto mějte na paměti, že zásah do registrů sebou nese určité riziko úplného poškození telefonu. Např. u Lumia 925 už jsme se několikrát setkali s nevratným poškozením paměti, způsobené únavou elektronických komponent a vzhledem k aktuální ceně se už oprava výměnou základní desky nevyplatí.  

Instalace Windows 10 Mobile úpravou registrů

Úpravu registrů si popíšeme na Lumia 925, na které běží Windows 10 Mobile poměrně svižně. Neočekávejte stejnou rychlost jako s WP8.1, ale vzhledem k ukončení podpory jde o jedinou cestu, jak udržet tento přístroj v provozu. Počítejte také s často nefunkčním Glance screen.

Krok 1 - Do počítače nainstalujte Windows Device Recovery Tool, které doplní všechny potřebné ovladače.

 

Krok 2 - Spusťte WDRT, připojte telefon a přehrajte nabízenou verzi firmware, pravděpodobně bude starší, než jakou aktuálně máte, to ale nevadí. Pozor, všechna vaše data budou smazána, což je ale dobře, protože ve Windows 10 by jste měli začít s čistým telefonem a pouze sesynchronizovat pomocí Microsoft účtu kontakty a obrázky. 

Krok 3 - Nainstalujte do počítače WPInternals z tohoto odkazu a spusťte ho.

Krok 4 - Pomocí WPInternals provedete odemčení bootloaderu. Připojte svůj telefon, stiskněte Unlock bootloader a vyčkejte na restart. Pokračujte nastavením v otevřené tabulce.

  1. Do první položky vyhledejte v počítači cestu k aktuálnímu firmvare s koncovkou .ffu na C:\ProgramData\Microsoft\Packages\<Vaše Lumia>\
    Dejte pozor, aby jste vybrali stejnou verzi, jako máte nahranou v mobilu. Pro zobrazení složky je nutné mít v Průzkumníku povolené zobrazování skrytých souborů.
  2. Stáhněte si soubor .HEX Emergency Flash Loaders pro váš model a správnou verzi z http://lumiafirmware.com. Zadejte cestu k uloženému souboru v počítači do druhé položky. Např. pro Lumia 925 jsme ji připravili zde.
  3. Stáhněte si zde soubor .bin engerineering file SBL3 pro povolení Mass Storage a odemčení rootu mobilu, po rozbalení si vyberte správný model telefonu a cestu k němu zadejte do třetí položky.
  4. Stikněte tlačítko Continue a vyčkejte nahrání souborů do mobilu.

Krok 5 - Z levého menu WPInternals odemkněte telefon volbou Enable root access. Pokud jste měli všechny soubory v předchozích krocích správně, otevře se vám v Průzkumníku přes Mass Storage úplný přístup ke všem souborům telefonu. Nic v něm neměňte a v tomto kroku neformátujte telefon, došlo by k jeho nevratnému poškození. 

 

Krok 6 - Odemčení rootu umožnilo také přístup k registrům telefonu. Budete je editovat z počítače pomocí programu RegEdit (použijte vyhledávání). Po spuštění vyhledejte HKEY_LOCAL_MACHINE a položku označte kliknutím.

 

Krok 7 - Z horního menu zvolte Soubor > Načíst podregistr, vyhledejte cestu MainOS>Windows>system32>config>system a v otevřeném dialogovém okně si pojmenujte registr telefonu např. Mobile.

Krok 8 - Vyhledejte registr HKEY_LOCAL_MACHINE > Mobile > Platform > DeviceTargetingInfo a v pravém okně upravte tyto položky kliknutím pravým tlačítkem:


PhoneManufacturer = NOKIA,
PhoneManufacturerModelName = RM-984_1006, 
PhoneModelName = Lumia 830, 
PhoneHardwareVariant. = RM-984 

Model můžete použít libovolný podporovaný, pro Lumia 925 se nám osvědčila Lumia 830 - RM-984.


Krok 9 - Klikněte na Mobile, z horního menu vyberte Soubor > Uvolnit podregistr a dále v programu WPInternals stiskněte Disable root access. Restartujte telefon podržením Power+HlasitostDolů.

Po naběhnutí mobilu si můžete v Nastavení > O systému zkontrolovat, zda se mobil tváří jak jste ho upravili, v našem případě Lumia 830. 

 

Krok 10 - Aktualizujte mobil na poslední verzi WP8.1, ze Store si stáhněte aplikaci Windows Insider a přihlaste se do okruhu Release Preview. Windows 10 Mobile bude stažen jako běžná aktualizace systému.

Krok 11 - Po instalaci Windows 10 Mobile získáte verzi 1511 na které už zůstanete. Pomocí jiného návodu pro další změny registrů by jste sice mohli vyvolat i novější aktualizace, ale to nedoporučujeme, protože pro staré Nokie nejsou dobře odladěné. 

 

Pokud máte s instalací problémy, napište nám do Online poradny, kterou najdete v pravém dolním rohu pouze na titulní stránce www.mylumia.cz 

Patří do rubriky: Windows Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus