Návod, jak vypnout zvuk notifikací z oznamovacího centra ve Windows 10

Windows 10 soustřeďuje v oznamovacím centru notifikace systému i aplikací, podobně jako na mobilu. A stejně je také oznamuje zvukem, který umí být velmi otravný. Můžete ho však deaktivovat, nebo si vybrat jednotlivé aplikace, u kterých ho vypnete.  

0

Hlučné zvuky oznámení z aplikací jako je Facebook nebo Twitter lze vypnout jednotlivě v nastavení oznámení, nebo zakázat všechny zvuky oznámení. Vzhledem k univerzálnímu nastavení platí návod pro počítač, tablety i mobily s Windows 10 Mobile. 

Jak vypnout zvuky oznámení aplikací

V Nastavení > Systém > Oznámení a akce můžete vybrat jednotlivé aplikace, u kterých si nepřejete být informováni o událostech. Rozliknutím položku můžete upřesnit, jaký typ oznámení preferujete. 

Vypnutí a změna zvuků oznámení pomocí Ovládacích panelů

Zvuky můžete nastavovat také ve starších Ovládacích panelech, které z počítačových Windows 10 nezmizely, stačí stisknout klávesu Win a začít psát Ovládací panely.

 

Po spuštění vyberte položku Hardware a zvuk a v sekci Zvuk klikněte na Změnit systémové zvuky. V otevřené tabulce vyhledejte Oznámení, můžete zvuk zkonrolovat, změnit nebo vypnout. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus