Nepostradatelné a doporučené aplikace pro Windows 10 telefony

Seznam aplikací, o kterých si v redakci myslíme, že by neměly chybět v telefonu s Windows 10.

0

Vybrali jsme v redakci seznam aplikací, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou v telefonu s WIndows 10 nepostradatelné a přidali několik dalších, které by se vám mohly líbit. Další aplikace naleznete v našem Katalogu aplikací.

 

TIP: Hledáte nejlepší hry? Podívejte se na seznam her doporučených naší redakcí

Seznamy doporučených aplikací podle témat

Výběr nepostradatelných aplikací pro každého

RapDialer byl velmi populární na WP8, většinu jeho funkcí dnes obsahuje i systémový Telefon, přesto má stále co nabídnout. Především z klávesnice vyhledává z kontaktů postupným zadáváním písmen včetně diakritiky, s čímž má Telefon problém, umožňuje rychlou volbu podržením číslice, řazení do skupin a desítky dalších funkcí s bohatým nastavením vzhledu. Bohužel neumí nahradit Telefon úplně, nezobrazuje příchozí a zmeškané hovory.

 

Skype pro zprávy a volání zdarma v HD kvalitě. Stále neexistuje lepší aplikace pro volání přes internet, pokud ho nastavíte jako správce SMS, synchronizují se i do počítače, odkud na ně můžete i odpovídat. Můžete ho propojit i do seznamu kontaktů. 


Viber je obdobou Skype, ale není integrován plně do systému. Jeho vývoj pro Windows 10 byl v březnu 2017 pozastaven, stále však funguje a lze ho používat.  

 

WhatsApp je nepostradatelná a dokonale fungující náhrada SMS přes internet dostupná pro všechny systémy. WhatsApp používá více než 100 milionů lidí po světě. Od roku 2014 patří Facebooku.


Messenger je propojený s Facebookem, psát vám na něj mohou nejen přátelé, ale i uživatelé, kteří znají vaše telefonní číslo. Vzhledem k celkové těžkopádnosti se velmi pomalu spouští, naštěstí u telefonů s dostatečnou RAM pamětí zůstává trvale spuštěný. 

  

Folder Play hudební přehrávač, který jako jeden z mála umí prohlížet hudbu ze složek v mobilu, podobně jako v počítači, nevnucuje vám playlisty ani řazení podle alb nebo interpretů.


Free Ringtones snadné vyhledávání, stažení a nastavení nejnovějších skladeb jako vyzvánění. Není dnes tolik potřeba, protože vyzváněcí tóny lze nahrát i kabelem z počítače přímo do složky Ringtones. 

AppoinTile nahrazuje velmi omezenou originální dlaždici kalendáře. Není zdarma, ale jeho nákup se rozhodně vyplatí. Nastavitelná dlaždice na ploše zobrazuje až čtyři následující události z kalendáře a další funkce.


StickyTiles ukládá krátké poznámky přímo do dlaždice na ploše. Na větší poznámky je dokonalý OneNote v Office, který je synchronizovaný se OneDrive a vaším PC, ale na rychlou poznámku je dlaždice nejvýhodnější.  

 

MoliPlayer je zatím bezkonkurenční přehráváč multimédií, podporuje snad všechny formáty videa a vložené titulky. 

 

Tubecast je jednou z nejpřehlednějších a nejpropracovanějších aplikací pro přehrávání videa a správu vlastních kanálů YouTube. Alternativou je povedené Tube Pro.

 

Mapy.cz jsou velmi propracovanou offline navigací pro pěší s obrovskou databází  míst ze Seznam.cz. Narozdíl od vestavěných Microsoft Mapy lépe vyhledává v ČR adresy včetně čísla popisného.

 

Naše aplikace Mobildrive.cz

Všechny naše aplikace jsou plně funkční, v jejich vývoji od roku 2016 nepokračujeme, proto např. v TV programu chybí novější stanice. 

 

mBenzin.cz jediná aplikace pro Windows, která monitoruje ceny benzínu a nafty v ČR. Jde o sociální síť řidičů s mnoha službami na www.mbenzin.cz, umožňuje plánování nejlevnějšího tankování na vybrané trase a přehled průměrných evropských cen a pokutovaných čerpacích stanic od ČOI. Ceny zadáváte vy sami.


Český TV program obsahuje program základních českých a slovenských televizí s možností nastavení notifikací na vybrané pořady. Je zdarma a proto vychází z volně šiřitelných zdrojů, může tedy mít výpadky, které nemůžeme ovlivnit. 

 

Hrady a zámky ČR jsou úplnou databází českých hradů, zámků a rozhleden s popisem a otevírací dobou a vyhledáváním z mapy. Po své návštěvě můžete komentovat a nahrát fotografii památky. 

 

iVysílání mobilní verze archivu České Televize umožňuje přehrávat pořady dostupné na stejnojmenné službě s živým vysíláním všech kanálů.

 

ČT24 aktuální zprávy a novinky z informačního webu České Televize s přehráváním videoreportáží a živým vysíláním. 

 

ČT4 SPORT  aktuální zprávy a živé vysílání sportovního kanálu České Televize. 

Patří do rubriky: Windows Aplikace a hry
Upravit
comments powered by Disqus