Nepostradatelné a doporučené aplikace pro Windows Phone

0

Pravidelně aktualizovaný seznam aplikací, o kterých si myslíme, že by ve vaší Nokia Lumia s Windows Phone 8.1 neměly chybět. 

Nepostradatelné aplikace pravidelně aktualizujeme

Redakční výběr aplikací, které by jste neměli přehlédnout, pravidelně aktualizujeme, najdete ho trvale v pravém sloupci rubriky aplikace.

 

TIP: Hledáte nejlepší hry? Podívejte se na seznam her doporučených naší redakcí

Seznamy doporučených aplikací podle témat

Výběr nezbytných aplikací pro každého uživatele

RapDialer téměř úplně nahrazuje vestavěný Telefon. Především vyhledává z kontaktů postupným zadáváním písmen z klávesnice systémem slovníku T9, umožňuje rychlou volbu podržením číslice, řazení do skupin a desítky dalších funkcí s bohatým nastavením vzhledu. Bohužel neumí nahradit Telefon úplně, nezobrazuje příchozí a zmeškané hovory, protože to systém WP nepovoluje.

 

Contacts+message backup doinstaluje do Nastavení telefonu zálohování Kontaktů a Zpráv na paměťovou kartu, odkud je možné je obnovovat i do jiného telefonu, např. s Androidem.

 

Skype pro zprávy a volání zdarma v HD kvalitě. Ve WP8 je plně integrován do systému, kontakty se propojují v seznamu Lidé odkud je lze přímo volat. Telefonický hovor lze v průběhu přepnout na videohovor Skype jedním tlačítkem.  


Viber je obdobou Skype, ale není integrován plně do systému. Je trochu těžkopádný, poslední verze se však výrazně zlepšují. 

 

WhatsApp je nepostradatelná a dokonale fungující náhrada SMS přes internet dostupná pro všechny systémy. WhatsApp používá více než 100 milionů lidí po světě. Od roku 2014 patří Facebooku.


Messenger je propojený s Facebookem, psát vám na něj mohou nejen přátelé, ale i uživatelé, kteří znají vaše telefonní číslo. Poslední verze je velkou konkurencí WhatsApp, se kterým se možná v budoucnu spojí. Tato aplikace je od dubna 2017 bez náhrady nedostupná pro WP8.1

 

SysAppPusher umožňuje ruční kontrolu aktualizací systémových aplikací od Microsoftu nebo libovolné jiné. Je možné si v něm vytvořit seznam oblíbených a uložit si ho na OneDrive pro pozdější snadnou instalaci např. po výměně telefonu. 

Přesto, že telefon sám pravidelně kontroluje aktualizace aplikací, chvíli mu to někdy trvá např. v závislosti na regionu. Někdo si rád zejména systémové aplikace kontroluje ručně. Alternativou je také skvělý Phone system updater.

 

Folder Play hudební přehrávač, který ve WP8.1 nahradí vestavěnou aplikaci Hudba. Pokud máte rádi seřazenou svojí hudbu podle složek jako v počítači, nevnucuje vám playlisty ani řazení podle alb nebo interpretů.


Free Ringtones snadné vyhledávání, stažení a nastavení nejnovějších skladeb jako vyzvánění. Ve Windows Phone 8 je ale možné vyzvánění nahrát přímo z počítače kabelem do složky Ringtones.

AppoinTile nahrazuje velmi omezenou originální dlaždici kalendáře. Není zdarma, ale jeho nákup se rozhodně vyplatí. Nastavitelná dlaždice na ploše zobrazuje až čtyři následující události z kalendáře a další funkce.


Shorcut Tiles umožňuje vytvořit si dlaždici na plochu pro některé využívané funkce, jako jsou připojení k Wi-Fi, ovládání BT, psaní SMS a pod. Ve WP8.1 ji nahrazuje vestavěné Oznamovací centrum.


StickyTiles ukládá krátké poznámky přímo do dlaždice na ploše. Na větší poznámky je dokonalý OneNote v Office, který je synchronizovaný se OneDrive a vaším PC, ale na rychlou poznámku je dlaždice nejvýhodnější.  

 

MoliPlayer je zatím bezkonkurenční přehráváč multimédií, podporuje snad všechny formáty videa a vložené titulky. 

 

Tubecast je jednou z nejpřehlednějších a nejpropracovanějších aplikací pro přehrávání videa a správu vlastních kanálů YouTube. Alternativou je povedené Tube Pro.

 

Mapy.cz jsou velmi propracovanou offline navigací pro pěší s obrovskou databází  míst ze Seznam.cz. Doplňují se dobře s vestavěnou navigaci HERE díky spolehlivějšímu vyhledávání v adresách s čísly popisnými.


Český TV program je jediným ZDARMA stále aktualizovaným a nejlépe hodnoceným programem českých a slovenských televizí.

Upravit
comments powered by Disqus