Nepostradatelný Spořič baterie zobrazuje spotřebu a stav baterie na dlaždici

0

Spořič baterie spravuje aplikace běžící na pozadí systému. Nová verze nabízí filtrování do kategorií, zobrazí stav baterie a měří spotřebu po dnech nebo týdnech.

Spořič baterie je praktická aplikace pro měření, zobrazení a omezení spotřeby aplikací na pozadí. Využívat by ji měl každý, kdo chce bránit zbytečnému odebírání energie procesy, které si vybrané aplikace mohou spouštět hluboko v systému.

 

Spořič baterie > využití

Nové třídění karty využití je doplněné na přání zákazníků, kterým nebylo zřejmé, za jaké období jsou spotřeby počítány. Neobvyklé roletky příliš nezapadají do obvyklého designu Windows Phone, ale svoji funkcí plní. 

 

V první nabídce vyberete aplikace zobrazené podle využití, ve druhé nastavíte období, za jaké se spotřeba má zobrazit, v nabídce je den, dva nebo týden.

           

Nové rozbalovací volby se dvěma ukazateli spotřeby

 

V přehledu aplikací jsou nyní dva barevné pruhy, první signalizuje využití baterie v procentech, druhý pruh zobrazuje odběr baterie při procesech na pozadí. Kliknutím na detail aplikace je možné nastavit její chování a procesy na pozadí vypnout úplně. 

 

Spořič baterie > nastavení

Druhá záložka aplikace umožňuje nastavit chování spořiče, při poklesu nabití pod 20% spustí úsporný režim, který omezí všechny procesy na pozadí, online notifikace, zabrání stahování mailů a synchronizaci až do příštího nabití.  

 

Připnutí spořiče na plochu

Novou funkcí je online zobrazení stavu baterie v procentech po připnutí dlaždice na plochu. Dodnes se tato funce musela nahrazovat aplikacemi třetích stran, od verze FW 14203 (zatím pouze pro developery - jak nainstalovat) je vestavěná. Výhodou je aktualizace dlaždice v reálněm čase.

 

Nastavení spořiče mezi rychlé zástupce

Další novinkou je možnost umístit Spořič mezi rychlé zástupce v horní stahovací liště, zapíná se ve čtyřech krocích: Vypnuto, Aktivovat při poklesu baterie pod 20%, Aktivovat ihned a Aktivovat do vybití.    

 


Spořič baterie stahujte zde

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus