Nové Xiaomi Mi 5X oficiálně s duálním fotoaparátem a novým MIUI

Xiaomi dnes ukázalo nástupce velmi oblíbeného modelu, Xiaomi Mi 5X zaujme stále skvělým poměrem ceny a výkonu. 

0

Xiaomi Mi 5X na první pohled trochu přípomíná iPhone, což není na škodu, i přesto, že výrobce mohl trochu zmenšit rámečky okolo displeje. Ten má úhlopříčku 5,5" a fullHD rozlišení. Kromě krycího sklíčka Gorrillaglass je telefon vyrobený kompletně z kovu.

O výkon se bude starat 2 GHz Octa-Core Snapdragon 625 a Adreno 506, nebude se jednat tedy o žádné extrémně výkonné dělo, ale vzhledem k velmi optimalizovanému prostředí by i tak telefon mohl být velmi rychlý. Sice na něm hned po uvedení na trh nebude nový MIUI 9, ale aktualizace by na něj měla dorazit v nejbližší době. 

 

Oba fotoaparáty mají rozlišení 12 Mpx a zvládají bezztrátový dvojnásobný zoom i efektní portréty s rozmazaným pozadím. Video maximálně v fullHD rozlišení. Pro fotky nebo další soubory bude v telefonu k dispozici 64 GB paměti. Telefon nabízí i možnost rozšíření pomocí microSD karet.

Kapacita baterie má průměrných 3080 mAh. Veškerá výbava mobilu se vešla do rozměrů  155,4 × 75,8 × 7,3 mm, hmotnost se zastavila na 165gramech. Hlavní výhodou telefonu je tradičně cena, která by se měla pohybovat okolo 5000 Kč. Datum startu prodeje na českém trhu je zatím v nedohlednu. Jak se vám nové Xiaomi Mi 5X líbí?

Patří do rubriky: Android Mobility Xiaomi
Upravit
comments powered by Disqus