Nové funkce ve Windows 10 Mobile už nebudou, vývoj končí ale podpora zachována

Ve včerejším webcastu pro Insidery na Mixeru Microsoft potvrdil ukončení implementace nových funkcí do Windows 10 Mobile. Nebude ani noční osvětlení, ani offline soubory z OneDrive. 

0

Nové funkce ve Windows 10 Mobile už nebudou. Microsoft to potvrdil na včerejším pravidelném webcastu pro Insidery. Ačkoli ještě v únoru Dona Sarkar tvrdila, že se hledá správný okamžik např. pro nasazení Nočního osvětlení pro ztlumení modrého světla, podle včerejšího vyjádření je ve vývoji pouze podzimní Feature pack 2 (aktuálně ve Fast Insider build 15222), zaměřená na definitivní odladění poslední verze W10M. 

Současná expirace podpory Windows 10 Mobile je na webu Microsoftu uvedena do poloviny roku 2019, pro Lumia 950 a HP Elite X3 a snad další, které na podzim obdrží ještě poslední verzi, se podpora opět prodlouží.

 

Znamená to, že se zákazníci nemusí bát Windows 10 Mobile používat a dokonce si ani poslední kusy Lumií zakoupit, v současném stavu budou ještě dlouho dostávat bezpečnostní záplaty a ladění firmware. 

 

Jasnější postoj Microsoft zaujal po úniku verze 16212 do všech okruhů Insider v minulém měsíci, který sice způsobil opakované restarty většině uživatelů, ale současně odhalil vývoj plně adaptabilního Windows 10 s prostředím CShell, který je budoucností celého ekosystému a jenž by měl být nasazen na nová připravovaná zařízení, o kterých spekulujeme pod názvem Surface Mobile.

 

Jejich uvedení se ale důsledně tají a nejsou žádné informace, kdy bychom se jich měli dočkat. Protože však verze 16212 byla hodně ranná, sebevražednou misí by bylo uvolnění na vánoční trh, budeme spíše tentokrát doufat v poctivé odladění a nasazení až v příštím roce. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus