Nové sestavení Windows 10 pro Insidery 17063 přináší Timeline, změny v EDGE a Cortaně

Další sestavení Windows 10 pro Insidery si dalo na čas, přináší ale velké novinky, především dlouho očekávanou Časovou osu.

0

Microsoft si dal na čas, než konečně uvolnil k testování novou verzi Windows 10 sestavení 17063, která obsahuje dlouho slibovanou a očekávanou Časovou osu, velkými změnami prošlo také celé Nastavení, obohacené o Fluent design. 


Časová osa

Časová osa by měla zjednodušit orientaci v uplynulých událostech a spuštěných programech. Umožní přepínat mezi spuštěnými aplikacemi a přináší propojení rozdělané práce z mobilního telefonu. 

Sets, česky Sady

Nedávno jsme vám představili novou službu Sets, záložky uvnitř univerzálních aplikací, velmi podobné záložkám v internetových prohlížečích, které umožňují v rámci jedné aplikace pracovat s dalšími daty nebo soubory. K dispozici je ale jen pro některé Insidery a podle posledních oznámení Microsoftu nebude dokončena do následující aktualizace Windows 10 na jaře.  

 

Omlazený Microsoft Edge

Poloprůhledný Fluent se rozlézá do každého koutu Windows a znovu upravuje Microsoft Edge, zvýrazňuje tmavé barvy a zlepšuje přehlednost.

 

Opět ta Cortana, kterou znají jen v zahraničí

Cortana je stále středem pozornosti MIcrosoftu, škoda jen, že se více než jejímu ladění nevěnuje rozšiřování do více jazykových mutací. Je zoufalé, že lokalizaci asistentů zvládají už i menší soukromé projekty a gigant jako Microsoft na menšinové populace naprosto kašle. Cortana se opět naučila nové hlášky, má upravený design a propojila se do Spotify.

Patří do rubriky: Windows Počítače a tablety
Upravit
comments powered by Disqus