Novinky od Apple pro rok 2017, na co se můžeme těšit mimo iPhone 8

V loňském roce byl Apple stejně úspěšný jako v přechozích letech, i přes kritizované recyklování produktů si udržel růst a stále je v pozici leadera na trhu. Čím nás osloví letos? 

0

Rok 2016 byl pro Apple znovu velmi úspěšný. Dočkali jsme se nových iPhone 7 bez 3,5mm jacku, vodotěsných hodinek iWatch, jen lehce inovovaného MacBook Pro s podivným dotykovým touchbar a nového iPad Pro. A co očekáváme letos mimo výrazně přepracovaného iPhone?

Nový iPhone

Letos oslaví iPhone 10té narozeniny, oslavit by je měl zásadně přepracovaným designem, odstraněným Home tlačítkem a spekulovanou čtečkou otisku prstů instegrovanou do displeje, kterou vyvíjí více výrobců a nikomu se zatím nepodařilo integraci uspokojivě vyřešit. a proto se údajně testuje i varianta s otiskem na zádech. 

 

U nového iPhone se spekuluje o označení, nejčastěji hovoříme o iPhone 8, ale také iPhone X.

Současně by na trh měly dorazit i inovovované 7S a 7S Plus jako most mezi očekávanou hříšně vysokou cenou novinky a minulými modely za přijatelnější cenu. 

 

 

iPad Pro 2017

Inovovaný iPad Pro už se pomalu dostává do prodeje, nedostal tradiční číselné označení, název je jednoduše doplněn o letošní rok. Nový je především rozměr displeje 10,5 palců, který doplňuje větší 12,9" iPad Pro a loňskou náhradu iPad Air se 9,7".
 

 

MacBook Air a MacBook

V nejbližší době se zřejmě nedočkáme ani nové generace MacBook Air, protože Apple představil 12 palcový MacBook, který ho v podstatě nahrazuje. 

 

Apple Watch třetí generace

Hodinky Watch jsou stále nejvyhledávanějším příslušenstvím a i letos se dočkáme jejich vylepšení. I když každý rok se mění jen detaily a u hodinek se spekulovalo o vylepšení displeje a integraci 4G připojení, zřejmě to nebude už na podzim společně s novými iPhone.

 

Apple TV

Televize od Apple je méně sledovaná internetem, protože se zatím příliš velkých novinek nedočkala a ačkoli slaví výročí, očekáváme zatím pouze integraci rozlišení 4K ultraHD.

  

iOS 11

Nová verze operačního systému iOS 11 byla tradičně představena vývojářům na WWDC 2017 tento měsíc. Přinesla novinky především pro tablety, práci v oknech a integraci Siri. Trochu kontroverzní je přepracované dolní ovládací centrum s tahovými jezdci pro nastavení. Velkou novinkou je automatické nastavení nového zařízení pomocí staršího, propojení probíhá podobně jako u hodinek pomocí QR kódu. 

Upravit
comments powered by Disqus