Nový XBOX s chatem a sdílením her a výsledků i pro Windows 10 telefony

0

Jedna z velkých novinek pro hráče při představení Windows 10 byla nová aplikace XBOX. Tuto aplikaci dostanou i telefony s Windows 10.

  • Nová aplikace XBOX pro Windows 10 s multiplayerem
  • XBOX se stane největší sociální sítí pro hráče
  • Nový XBOX streamuje online hry z Xboxu do PC/tabletu
  • XBOX bude i v telefonech s Windows 10

Na tiskovce Microsoftu byly kromě univerzálních Windows 10 a brýlí HoloLens s promítáním virtuální reality do reálného prostředí představeny nové možnosti pro hráče v síti XBOX.

 

Rozvinutím dnešní vestavěné aplikace vznikne největší hráčská sociální síť na světě. Kromě nákupu her, správy spoluhráčů, prohlížení jejich výsledků a vytváření herních klanů s hlasovým nebo textovým chatem, umožní nahrávat, sdílet a komentovat videa z her. Nová DVR funkce navíc umožní nahrávat a editovat záznamy her na počítači či tabletu podobně, jako na Xboxu.

 

Microsoft ale překvapil, umožní připojit nejen hry z XBOX, ale i z ostatních platforem  jako např. Steam. 

Jednou z nejzajímavější funkcí bude streamování her z konzole XBOX na tablety a počítače s Windows 10. Konzole obstará výpočetní výkon a promítá hru na libovolné další zařízení. Tato funkce se hodí např. v situaci, kdy někomu z členů vaší rodiny např. začíná v televizi jeho oblíbený pořad zrovna ve chvíli, kdy jste chtěli hrát hru na svém Xboxu. Jednoduše si ji budete moct streamovat do počítače. Během konference byla také zmíněna možnost hraní multiplayeru. 

 

A jelikož Windows 10 zakládá na univerzálních aplikacích a možnosti je spouštět na jakémkoliv zařízení s Windows 10, bude stejná aplikace dostupná také pro telefony s Windows 10. Tuto informaci potvrdil na svém Twitter účtu Mike Ybarra.

 

Internetem kolují spekulace, zda bude možné skrze XBOX aplikaci streamovat hry i do telefonů s Windows 10. Současná aplikace ve Windows Phone 8.1 zaznamenala v poslední době výpadky přihlášení a přijímá už dnes zprávy od spoluhráčů z testovací verze ve Windows 10. To naznačuje velké změny v budoucnu. A co si myslíte vy, jak by se vám líbila propojená síť XBOX na všech zařízeních?

Upravit
comments powered by Disqus