Nový internetový prohlížeč Microsoft EDGE v počítači i mobilu s podobným logem

0

Nový internetový prohlížeč dostal jméno Microsoft EDGE, tajemná zkratka přinese mnoho novinek.

Nový prohlížeč (dříve projekt Spartan) testujeme ve Windows 10 na počítači i v mobilech. Nahradí Internet Exlorer, který je sice v poslední verzi velmi svižný, přesto mu chybí mnoho obvyklých funkcí a provází ho nepěkná pověst. 

  • Nový název prohlížeče si bude složitě razit cestu
  • Staronové logo s jasným odkazem na Internet Explorer
  • Úžasné funkce otevírají cestu ke službám

Sbohem Spartane, nový název Microsoft EDGE

Na Build 2015 oznámil Microsoft nový název EDGE. Kostrbatá zkratka naznačuje, že dnes není prohlížeč určený jen pro prohlížení webových stránek, ale je to samostaná platforma s mnoha službami. EDGE se už v raném stádiu vývoje ukazuje jako velmi schopný s novými překvapivými funkcemi.

Čtečka webů

Uložení stránek pro pozdější přečtení známe z různých služeb. EDGE ho obsahuje v základní výbavě, doplněné o možnost převedení stránky vhodné pro čtení s vynecháním grafiky. Konkuruje tím mnoha službám jako např. Pocket. 

Kreslení do webu se sdílením

Nejčastějším způsobem sdílení webových stránek je odeslání odkazu kamarádovi. EDGE umožní web doplnit poznámkami nebo zvýraznění textu kreslením ve stránce, například zakroužkováním určité oblasti. Revoluční způsob sdílení je absolutní a velmi užitečnou novinkou.

 

Instalace doplňků a aplikací

Google Chrome dokazuje, že prohlížeč může sloužit jako brána ke službám a plíživě si vynucuje pozornost i v době, kdy je vypnutý. Ve skutečnosti jde o plíživého trojského koně do počítačů Windows, pomocí kterého Google prosazuje vlastní online systém Chromium. Uživateli je jedno, jaký systém obsluhuje počítač, zajímají ho služby, které nabízí. 

 

Microsoft EDGE je odpovědí, bude do něj možné instalovat doplňky a aplikace stejně jako do Chromu. Novinkou jsou notifikace webových stránek, které právě neprohlížíte. Např. Email Seznamu může oznamovat příchozí emaily, i když je zavřený, oblíbený zpravodajský web upozorní stejně jako na mobilu na nový článek. 

Upravit
comments powered by Disqus