O redakci TechLive.cz

TechLive.cz je fanouškovským projektem o mobilních telefonech. Píšeme o nich už více než deset let na myNokia.cz, s příchodem Windows 10 jsme se věnovali Nokia Lumia, všichni zdarma, z ochoty pomáhat druhým a dělit se o nadšení. Dnes jsme TechLive. 

0

Začalo to jako klubkomunikátor.cz

Okolo komunikátorů Nokia se sešla úžasná komunita lidí, psali jsme pro ně návody i novinky. Vytrvali jsme až do roku 2007, kdy jsme web sloučili s oficiálním projektem S60.cz.

 

Díky nadšení pro telefony Nokia se na nás v roce 2005 obrátil ředitel české mobilní divize Vojtěch Foukal s nabídkou převzetí projektu series60.cz na podporu smartphonů se Symbianem. Po rozdělení Symbianu na jednotlivé řady jsme v roce 2006 název zkrátili na S60.cz, za perfektně odváděnou práci nás linkovala i mezinárodní stránka Nokia.com, sjednotili jsme česká fóra o Nokia forum.mynokia.cz

 

S rozvojem smartphones přišly další systémy Maemo a Meego a my v Nokia ČR vybíráme sjednocující název myNokia.cz, který držíme dodnes. 

 

S Microsoftem přichází myLumia.cz

Finská Nokia padá do rukou Microsoftu, zajímáme se o Windows Phone a doufáme, že jde o novou budoucnost. Už bez podpory zaniklé Nokia ČR oddělujeme v roce 2013 telefony Lumia na nový web myLumia.cz. 

 

myLumia.cz se věnuje všem mobilním zařízením, ale i sjednocenému Windows 10 v telefonech, tabletech a počítačích. Po ukončení výroby telefonů Lumia bylo v plánu i přejmenování na Windows Centrum, avšak situace je tak neprůhledná, že se nyní radši věnujeme všem systémům na Techlive.cz 

 

Poděkování autorům

Za dlouhá léta se v myLumia podílelo mnoho nadšenců, z nejvytrvalejších si speciální poděkování zaslouží především šéfredaktor Honza Šimek, dále Honza a Ondřej Nuc, v počítačové sekci odvádějí trpělivou práci Lukáš KobylíkPetr Winkler.

 

Sociální sítě 

Sledovat můžete také naší stránku na Facebooku, s problémy si radíme ve skupině Poradna Windows Centrum, dotazovat se můžete i v našem fóru nebo na Twitteru

Upravit
comments powered by Disqus