O redakci TechLive.cz

TechLive.cz je fanouškovským projektem o mobilních telefonech a internetu. Píšeme o nich už více než 15 let na myNokia.cz, s příchodem Windows 10 jsme se věnovali Nokia Lumia, všichni zdarma, z ochoty pomáhat druhým a dělit se o nadšení. Dnes jsme TechLive. 

0

Začalo to jako klubkomunikator.cz

Okolo komunikátorů Nokia se sešla úžasná komunita lidí, na webu klubkomunikator.cz jsme  pro ně psali návody i novinky až do roku 2007. 

 

Od S60.cz až po myNokia.cz

Díky nadšení pro telefony Nokia se na nás v roce 2005 obrátil ředitel české mobilní divize Vojtěch Foukal s nabídkou převzetí projektu series60.cz na podporu smartphonů se Symbianem.

 

Po rozdělení Symbianu na jednotlivé řady jsme v roce 2006 název zkrátili na S60.cz, za perfektně odváděnou práci nás na svém webu odkazovala i mezinárodní stránka Nokia.

 

S rozvojem smartphones přišly další systémy Maemo a Meego a my společně s Nokia ČR vybíráme sjednocující název myNokia.cz, který držíme dodnes. 

 

S Microsoftem přichází myLumia.cz

Finská Nokia padá do rukou Microsoftu, zajímáme se o Windows Phone a doufáme, že jde o novou budoucnost. Už bez podpory zaniklé Nokia ČR oddělujeme v roce 2013 telefony Lumia na nový web myLumia.cz.

 

Techlive.cz už napořád

Konec telefonů s mobilním systémem Windows Mobile a sjednocení Windows nás dovedl k rozhodnutí věnovat se všem systémům a internetu obecně. A s tím jsme přijali i univerzální název Techlive.cz 

 

Poděkování autorům

Za dlouhá léta se v redakci podílelo mnoho nadšenců, z nejvytrvalejších si speciální poděkování zaslouží především šéfredaktor myNokia Michal Zíma a šéfredaktor myLumia Honza Šimek, dále Honza a Ondřej Nuc, v počítačové sekci odváděli trpělivou práci Lukáš KobylíkPetr Winkler.

 

Sociální sítě 

Sledovat můžete také naší stránku na Facebooku, s problémy si radíme ve skupině Poradna Windows Centrum, dotazovat se můžete i v našem fóru nebo na Twitteru

Upravit
comments powered by Disqus