OneDrive výrazně zdražil a zmenšil úložiště zdarma na 5GB, kam zálohovat?

Podle oznámení Microsoftu zdražily tarify OneDrive. Všem, kteří dříve získali prostor zdarma Microsoft nabídku omezil na 5GB místa, za další si připlatíte. Jaké jsou možnosti zálohování?

0

Odebrání volného místa a zdražení tarifů na úložišti OneDrive je nepopulární krok, který Microsoft provedl, aby motivoval své uživatele k nákupu rodinné licence Office 365 za měsíční poplatek 270Kč pro pět uživatelů. Za 55Kč na osobu získáte také 1TB volného místa pro každého. 

 

Velkým problémem bylo odebrání bonusového místa i současným uživatelům, původních 15GB mělo být všem zkráceno na 5GB, 15GB bonus za nahrávání fotografií byl zrušen úplně. Po vlně protestů Microsoft úložiště alespoň těm, kteří o něj do konce ledna požádali a současně měli zaplněno více než 5GB. 

Jaký je současný stav

Noví uživatelé mají od února 2016 k dispozici zdarma pouze 5GB, přikoupit si mohou dalších 50GB za 49Kč/měs. Pokud potřebujete další místo, vyplatí se nákup rodinné licence Office, která zahrnuje prostor 1TB pro každého uživatele. 

 

Na Windows telefonech a počítačích existují v současnosti jen dvě možnosti, jak zálohovat bezplatně větší množství fotografií:

 

Patří do rubriky: Windows Počítače a tablety Xbox
Upravit
comments powered by Disqus