Oprava nastavení nefunkčních oznámení SMS zpráv nebo emailů ve Windows 10

Nastavení zvuků a oznámení SMS zpráv a emailů je podmíněno třemi druhy nastavení, stačí jedno vypnout a nevíte o příchozí zprávě. Nastavte si je správně podle našeho návodu. 

0

Jedním z nejčastějších dotazů v naší online poradně (vpravo dole na webu) jsou nefunkční oznámení SMS a emailů. Ve většině případů stačí zkontrolovat všechna související nastavení. Pokud máte vše nastaveno podle návodu, Oznámení vypněte, restartujte telefon a znovu zapněte. 

Nastavení oznámení v Oznamovacím centru

Základní nastavení oznámení a zvuků se provádí v Nastavení>Systém>Oznámení a akce>Zasílání zpráv. Oznámení musí být zapnuté, kliknutím na název vybíráte četnost oznámení a vyzváněcí tón. Stejné nastavení provedete pro Poštu Outlook. 

   

Aplikace na pozadí

Druhou položku, kterou musíte zkontrolovat a kterou si vypnou nechtěně především spořiví uživatelé baterie, jsou Nastavení>Soukromí>Aplikace na pozadí. SMS i Pošta se na pozadí zásadně nevypínají, musí být zapnuté. Moc nám nedává smysl, proč u takových klíčových funkcí Microsoft vypnutí umožnil, ale musíme si zvyknout. Obecně si vůbec dávejte pozor, které funkce na pozadí vypínáte, aby správně fungovaly. 

 

Outlook Pošta má ještě třetí nastavení

Třetím místem, které musíte zkontrolovat, pokud postrádáte zvukové oznámení emailů, je Outlook Pošta>Nastavení>Oznámení. Zde si můžete vybrat nastavení pro jednotlivé účty nebo nastavit oznámení hromadné. 

 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus