Plaťte mobilem s Android Pay i v Česku, snadný návod jak službu nastavit

Spuštění a využívání Android Pay je snadné, stačí stáhnout aplikaci, zadat platební nebo věrnostní karty a začít platit dotykem u vybraných obchodů. 

Česká Republika je teprve osmou zemí v Evropě, kde Google spustil svou mobilní peněženku Android Pay. Aplikaci lze stáhnout z Google Play do telefonu s funkcí NFC a Android 4.4, platit s ní lze přiložením na běžném bezkontaktním terminálu stejně jako platební kartou. Pro platby do 500Kč stačí mobil jen probudit, není potřeba autorizace ani spouštění aplikace, u vyšších plateb je nutné ověření např. pomocí otisku prstu. 

Jak začít používat Android Pay

Do peněženky Android Pay je možné zapsat běžné platební karty MasterCard nebo Visa, které nemusí být bezkontaktní. Údaje se neukládají do mobilu, ale při registraci do systému, jejich čísla se nepředávají ani obchodníkům, kterým Google poskytuje pouze ověřovací kód, čímž se zvyšuje bezpečnost při platbách na internetu.

 

  1. Pokud nemáte mobil chráněný bezpečnostním kódem nebo otiskem, musíte ho nastavit.
  2. Stáhněte si z našeho odkazu aplikaci Android Pay
  3. Do aplikace opište číslo karty, platnost a CVC kód ze zadní strany
  4. Obdržíte odkaz na podmínky služby, po potvrzení přijde SMS s ověřovacím kódem
  5. Zadejte kód do aplikace a můžete začít platit

 

Google má zatím uzavřené smlouvy s bankami Moneta, mBank a J&T, ještě letos se přidá Komerční banka a v příštím roce přibyde Fio. Naopak např. Air Bank, Česká Spořitelna nebo ČSOB chtějí vlastní systém a jejich připojení je tedy méně pravděpodobné i přesto, že Google službu bankám poskytuje zdarma, narozdíl od konkurenčního Apple Pay, jenž v ČR ještě není a má navíc velmi přísné podmínky. 

 

Android Pay ke stažení


Patří do rubriky: Android Video
Upravit
comments powered by Disqus