Populární Uber v Itálii úplně končí, nejvyšší soud ho zakázal, co si o tom myslíte?

Nezávislá taxislužba, schovávající se za smluvní přepravu osob a tzv. sdílenou ekonomiku, čelí všude na světě soustředěným útokům legálních taxislužeb i státních orgánů. V Itálii svůj souboj zatím prohrál.  

0

Uber už je několik let symbolem souboje svobody internetu a reálného světa svázaného pravidly. Sám se označuje jako služba novodobé sdílené ekonomiky, ve které lidé svůj vlastní přebytek nabízejí ostatním za rozdělení se o náklady. Takovou službou může být např. stále populárnější CarSharing, ale těžko Uber, který otevřeně provozují řidiči za účelem zisku z rozvážení zákazníků. 

Můžeme diskutovat o morálnosti situace, kdy zpravidla neodvádějí žádné daně, nepodléhají regulacím a neplní zákonné povinnosti taxislužby, které svůj strach z konkurence všude na světě schovávají za nerovné podmínky. 

 

Uber bojuje na mnoha kolbištích, s konkurencí, úřady i soudy. Jednu bitvu nyní prohrál v Itálii, kde nejvyšší soud po obří stávce taxislužeb nařídil ukončit do deseti dnů provoz všech druhů Uber (Black, Lux, Suv, X, XL, Select a Van) pod pokutou z prodlení 10tis USD denně. Uber je podle slov jeho představitelů "šokovaný", a bude se bránit tradičními prostředky, i když už mu jich v Itálii moc nezbývá.

 

A co vy? Používáte Uber, legální Liftago nebo tradiční dispečing? Povolili by jste Uber? Napište nám do komentářů.

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus