Používejte v počítači a tabletu aplikace z Windows Store, přináší to řadu výhod

Při nové instalaci systému Windows zpravidla uživatelé spustí prohlížeč Google a začnou stahovat oblíbené aplikace z různých stránek. Ve Windows Store však jsou všechny aplikace hned na jednom místě i s uživatelskými recenzemi a možností je stahovat bez přihlášení k účtu Microsoft.

0

Rozpoznání formátu při chybějící aplikaci

Pokud počítač neumí otevřít nějaký nový formát, sám se pokusí nabídnout odpovídající aplikace ze Store. Stačí vybrat vlastní oblíbenou a jedním kliknutím stáhnout a začít používat.

Store našel aplikace pro zobrazení formátu tiff

Bezpečnost

Aplikace z obchodu Store vždy prošly kontrolou, zda neobsahují nějaký vir nebo škodlivý kód, vydavatelé jsou ověření. Zároveň mají omezené možnosti zásahu do systému, tedy můžete si být jistí, že aplikace ze Storu nanedělá neplechu v systému. 

 

Šetrnoust k výkonu systému

Díky jednotnému vývoji jsou všechny aplikace šetrné k prostředkům počítače, nesnižují nepatřičně výkon a nezatěžují operační paměť. Nezanechávají žádný nepořádek, aplikace postupem času neboptnají a po odinstalaci po nich nezůstanou v systému žádné soubory.

Podpora dotyku

Většina aplikací ve Storu jsou tzv. univerzální aplikace. Tedy aplikace, spustitelné kdekoliv,  na počítači, tabletu, Xboxu, všude tam, kde je jádro systému Windows 10 a jsou proto přizpůsobené pohodlnému ovládání dotykem. 

 

Stále aktuální

Zatímco většina aplikací stažených odkudsi z internetu nemá vlastní aktualizátor, aplikace z obchodu Store se automaticky aktualizují samy a umožňují také zobrazit, co přinesly po aktualizaci nového.

 

Co například ve Storu najdu?

Ve Windows Store dnes najdete aplikace pro většinu svých potřeb. Například klienty pro Torrent, prohlížeče souborů, Messenger, Twitter, Instagram, IDE pro Arduino, Slack, Notepad++, aplikace pro pokročilé kopírování textu, úpravy videí a fotografií, pro rozbalení různých druhů archivů.

 

Nově v něm naleznete také doplňky pro prohlížeč Microsoft Edge či možnost zakoupit různá zařízení. Dále v něm najdete témata a tapety nebo hry pro Windows a Xbox.

 

Aplikace pro rozbalování formátu RAR a jiných

 

Podpora vývojářů

Centrum pro stahování aplikací je opravdu skvělý koncept. Koncept, který však potřebuje naši podporu. Čím více budeme Store používat, tím více podpoříme velké i menší šikovné vývojáře a celkově Store ve Windows jako takový. Tím více pak samozřejmě můžeme očekávat softwaru pro Store. Je to takový začarovaný kruh.

 

Závěrem

Aplikace ze Storu opravdu přináší velikou řadu výhod. Těmi nejvěšími je asi pohodlí velmi snadného stažení do počítače a jejich bezpečnost a hospodárnost k systému. Pak samozřejmě také stálé aktualizace.

 

Školy a firmy mohou Store využít jako centrum ke stažení potřebného softwaru pro výuku či práci ve firmě. Mohou povolit zobrazit pouze určité aplikace a podobně.

 

Aplikace ze Storu také často podporují živé dlaždice ve Startu, které fungují jako Widgety ve Windows 7. Zobrazí své nejnovější informace a novinky.

 Aplikace svátky zobrazuje aktuální svátek

  

Používáte aplikace ze Storu? Pokud ano, jaké? Podělte se s námi.

Upravit
comments powered by Disqus