Překladač Translator jako rozšíření Microsoft EDGE

0

Prohlížeče EDGE nabízí doplňky, obdobu rozšíření od konkurence. Translator For Microsoft EDGE se dá stáhnout v obchodě Store. Zatím jen pro počítače, podle Microsoftu se dočkáme i verze pro mobilní telefony.

Po instalaci najdete překladač v položce Rozšíření horního menu EDGE. V nastavení můžete zvolit jazyk, který bude přednostně překládán. Použití překladače je pak velmi jednoduché.

Pokud otevřete stránku v cizím jazyku, objeví se v adresním řádku ikona translátoru. Kliknutím se zobrazí nabídka překladu.  

Po zvolení přeložit se celá stránka přeloží do zvoleného jazyka a ikona translátoru se zbarví modře, aby bylo zřejmé, že jde o přeloženou stránku. Znovu kliknutím na ikonu se můžete vrátit k původnímu jazyku. Lze zvolit i automatické překládání a pak se vám budou stránky zobrazovat rovnou přeložené.

Překlad je samozřejmě strojový a dost často přeložený text není přesný a v patřičném pořadí, ale pro uživatele, který zobrazovaný jazyk neovládá, je to velká pomoc.

 

Překladač vychází ze stejného programu, který už dobře známe z Windows 10 a používá stejnou zásobu slov. Program je poměrně rychlý a ve srovnání s Google překladačem podstatně přesnější. Výhodou je že nemusíte volit jazyk ze kterého se překládá, program si sám vše rozpozná a zvolí správný překlad.

 

Program si můžete stáhnout ve Store na odkazu níže.

 


Stahujte zde

Patří do rubriky: Windows Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus