Pro které mobily doporučujeme stažení jarní aktualizace Creators Update

Oficiální aktualizace Windows 10 Mobile byla vypuštěna 26.dubna jen pro čtyři Lumie, instalovat ji ale mohou přes Windows Insider Release Preview i další telefony, pro které ji doporučujeme?  

0

Windows 10 Mobile Creators Update nepřináší na první pohled příliš mnoho změn, zásadní vylepšení ale proběhly pod kapotou. Vylepšuje především velmi problémovou synchronizaci s OneDrive, opravuje aktualizaci dlaždic na ploše a zlepšuje stabilitu. 

Recenze Windows 10 Mobile Creators Update, co je nového

Microsoft ji však uvolnil pouze pro nejnovější modely Lumia 550, 650 a 950(XL), ze starších je pouze pro Lumia 640(XL). Při našem testování musíme s vyřazením některých modelů z důvodu špatné uživatelské odezvy z testování v Insider posledních měsíců souhlasit, u jiných jde vysloveně o šikanu.

Creators Update můžete zatím instalovat do všech telefonů, které obdržely oficiálně update na Windows 10 pomocí Windows Insider v okruhu Release Preview. Microsoft upozorňuje, že tak učiníte s vědomím, že ne vše musí fungovat ideálně.

 

V Release Preview se nachází totožná aktuální verze jako byla uvolněná oficiálně, nemusíte mít tedy obavy, nejde o testovací sestavení a bude nadále dostávat všechny oficiální záplaty. Ale pozor, pokud přepnete do Pomalého nebo Rychlého okruhu, neobdržíte nadále žádná sestavení Redstone 3. 

 

Pro které modely doporučujeme aktualizaci

Z našeho dlouhodobého testování vyplývá, že je aktualizace různě rychlá, pro některé modely ji nemůžeme s čistým svědomím doporučit, i když se v komentářích jistě rozjede velká diskuze, názor si tedy udělejte sami.  

 

Lumia 550 Oficiální Shodná odezva jako Výroční update
Lumia 650 Oficiální Telefon se oproti Výročnímu update zrychlil
Lumia 950 Oficiální Spolehlivost se zlešila, stále však není ideální
Lumia 950XL Oficiální Perfektní odezva a stabilita
Lumia 1520 Release Preview Perfektní odezva a stabilita
Lumia 930 Release Preview Nejlépe reagující model
Lumia 830 Release Preview Došlo ke zpomalení systému
Lumia 730/735 Release Preview Došlo ke zpomalení systému
Lumia 640 (XL) Oficiální Shodná odezva jako Výroční update
Lumia 532/535 Release Preview Velmi dobrá odezva, ale došlo ke zpomalení systému
Lumia 540 Release Preview Netestováno, spíše nedoporučujeme
Lumia 635 Release Preview Netestováno, rozhodně nedoporučujeme
Lumia 430/435 Release Preview Velmi dobrá odezva, ale došlo ke zpomalení systému

 

Jak instalovat nebo se vrátit k oficiální verzi

Aktualizaci můžete vyzkoušet přihlášením do Insideru pomocí svého účtu v Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Windows Insider. Vždy se můžete vrátit k původní verzi, i když jde o časově náročnější operaci, telefon je potřeba přehrát pomocí Windows Device Recovery Tool zpět na WP8 a znovu zaktualizovat na Výroční update v aktuální verzi 10586.1066.

Patří do rubriky: Windows Aktualizace Windows
Upravit
comments powered by Disqus