První build Windows 10 Redstone 4 16257 propojuje telefony a počítače

Insideři ve Fast ring nyní mohou získat nový build, který již pochází z větve Redstone 4. Přináší propojení telefonů Android nebo iPhone, naučí Cortanu vypínat počítač a vylepšuje Continuum

0

Pro získání nového sestavení s označením 16257 nyní musíte zkontrolovat nastavení svého účtu Insider a zvolit pole "Přeskočit na nejnovější verzi Windows". Pokud chcete pokračovat na stabilnější verzi, nic nastavovat nemusíte, ale nové sestavení z Redstone 4 zatím nedostanete.

Seznam novinek

  • Propojení počítačů a mobilů. Zatím pouze na Androidu, iPhone bude zřejmě podporovaný až s iOS 11, bude možné propojit aplikace a prohlížeč mobilu a PC. Mobil připojíte v nastavení, následně vám přijde odkaz v SMS, který odkazuje na aplikaci "Microsoft Apps". Po stažení a přihlášení už stačí kdekoli v systému sdílet aktuální stav aplikace nebo prohlížený web a po zapnutí PC se zobrazí v notifikační liště.

  • Chytřejší Cortana. Nově může Cortana přímo otvírat některé odkazy vyhledávání. Pokud používáte Cortanu denně, oceníte možnost nyní hlasem odhlásit, vypnout nebo restartovat počítač.
  • Microsoft nyní pracuje na dalším zrychlení aktualizací, nyní by se měl systém opravdu sám přihlásit a aplikovat změny
  • Vyzkoušejte nové dotykové klávesnice
  • Pero nyní umožňuje scrollovat i přesouvat soubory
  • Microsoft Edge. V tabletovém módu by nyní měl zobrazovat web bez potíží, stejně tak je opraveno kopírování a otvírání PDF
Všechny změny na blogu Windows
Upravit
comments powered by Disqus