Recenze: Microsoft Launcher vytáhnul to nejlepší z Windows phone a nasadil na Android

Aplikace Microsoftu patří v Obchodě Google Play mezi nejstahovanější. K nejúspěšnějším se okamžitě zařadil i Microsoft Launcher, přinášející uhlazené prostředí a služby z Microsoftu.

0

O přechodu z Windows phone na Android už jsme psali několikrát. Další aplikací, která má pomoci propojení Microsoft služeb, Windows počítači s mobilním telefonem Android je Launcher, ještě donedávna pojmenovaný Arrow. 

Původní projekt z programu Garage se stává oficiálním mostem mezi Microsoftem a Androidem. Jeho součástí je především snadné odesílání obsahu z telefonu do počítače nebo tabletu, současně jde ale o uhlazené prostředí Androidu s oblíbenou timeline událostí, přehlednějším seznamem nainstalovaných aplikací, nastavitelnými ikonami a gesty pro každodenní snadnější ovládání. To vše zdarma a bez reklam

 

Instalace Microsoft Launcher

Po stažení z Google Play vás Microsoft Launcher provede v několika krocích nastavením, na konci se přihlásíte Microsoft účtem a povolíte launcher jako defaultní nastavení. Změní se plocha aplikací, font prostředí, nastaví krásné denní tapety Bing a přeskládá se menu aplikací podle abecedy.

Microsoft Launcher nestačí? Doplňte ho o živé dlaždice s Launcher 10

Bohatá nastavení 

Launcher je zaměřený na služby Microsoftu, na ploše se proto zobrazí zástupci všech jeho aplikací, jako Outlook nebo Office, které kliknutím můžete stáhnout z Obchodu. V záhlaví ploch se zobrazí trvale jemné vyhledávací pole Bing s integrovanou čtečkou QR kódů, pochválit musíme možnost nastavení na vyhledávání přes Google, Microsoft se nevnucuje za každou cenu, jak bylo dříve jeho zvykem. Vyhledávání lze snadno z plochy odstranit jako každý jiný widget.

      

Nastavitelné ikony a gesta

Podržením prstu na ploše se dostanete k nastavení v češtině, přizpůsobit lze téměř vše, velikost a počet ikon na plochách, použít integrované ikony nebo libovolný jiný stažený icon pack. Během testování jsme používali naší oblíbenou sadu ikon Clix, vytvoří ze všech ikon pravidelné čtverečky. Je dokonce možné vypnout zobrazení horního stavového řádku a nastavit nespočet gest.

   

Timeline událostí

Samostatnou kapitolku si zaslouží Timeline. Potažením prstu doprava zobrazíte časovou osu událostí, přehled kalendáře, často používané aplikace a kontakty, hovory nebo zprávy a emaily nebo výběr článků ze světa, který je bohužel k ničemu, protože nemá nastavitelné zdroje. Timeline je plně přizpůsobitelná, bloky lze odstranit, nastavit tmavé, průhledné nebo bílé prostředí. 

Microsoft smartphone postavený na Androidu, reálná vize budoucnosti

Pokračování práce na počítači

Microsoft Launcher obsahuje i službu sdílení aktuální práce na počítač, po instalaci se v dialogu sdílení objeví nová ikona Odeslat do počítače, prohlížený web můžete dvěma kliknutími otevřít v prohlížeči EDGE. Podrobněji jsme funkci popsali v článku Jak propojit telefon s počítačem a pokračovat v práci na Windows 10. V budoucnu by stejnou cestou měly fungovat i notifikace událostí, zatím je podporuje pouze anglická verze Cortany pro Android. 

 

Launcherů je ke stažení desítky, ty nejlepší jsou ale placené, Microsoft si ze všech vzal to nejlepší a zachoval plnou variabilitu a vytvořil zdarma téměř dokonalé prostředí, které překonává v v mnoha ohledech především vestavěná prostředí od výrobců mobilů.

Microsoft Launcher ke stažení


Patří do rubriky: Android Windows
Upravit
comments powered by Disqus