Sbohem Nokia, nové mobily ponesou název Microsoft Lumia

0

Na Facebook účtu Nokia Conversation oficiálně potvrdila změnu označení telefonů Nokia, příští rok přivítáme první Microsoft Lumia.

Nedávno jsme o výměně loga psali v souvislosti s údajnou fotografií krycího skla zatím neznámého telefonu. Dnes to vypadá, že se loga Microsoft na displejích opravdu dočkáme a brand ,,Nokia by Microsoft" byl opravdu pouze přáním fanoušků finského výrobce.

Nokia France napsala na své Facebook zdi, že během několika dnů dojde k přejmenování účtu z Nokia na Microsoft Lumia. Mezinárodní a lokální stránky by měly následovat v průběhu listopadu. Microsoft stále neupřesnil, jaké logo ponesou nové modely v roce 2015, očekává se ale, že telefony si podrží značku Lumia.

 

Jak výrazný to bude mít na zákazníky dopad je zatím ve hvězdách. Ze ztráty po dlouhá léta oblíbené značky nemá radost asi nikdo, i když byla předem oznámená. Méně očekávaný je rychlý spád změn, Lumia ještě nemusí mít dostatečně pevnou pozici a i přes různá zakolísání obliby finské značky byla zejména u pravověrných fanoušků výhodou. 

 

Nové logo může přivést zejména mladé zákazníky, mezi teenagery byla v posledních letech Nokia zapsaná spíše jako looser a čerstvá značka má otevřenou cestu se prosadit.
A co si o změně myslíte vy?

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus