Stáhnete Pokémon Go do Windows Phone?

Tak nám zase vznikla nová mánie. Lidé se potácejí po ulicích s očima upřenýma na displej telefonu a loví virtuální barevná zvířátka Pokémony.  

0

Pokémon Go vyšel 6. července 2016 a okamžitě se stal nejstahovanější aplikací v USA. Legendární a značně omšelé Pokémony pocházející z Japonska můžete nově lovit po ulicích pomocí fotoaparátu v reálném prostředí. Pikachu a další příšerky pečujete, vychováváte a bojujete s nimi ve virtuálních arénách, rozházených po světě. Ondra Valtr, jeden z našich redaktorů, má virtuální arénu dokonce v hospodě za rohem. 

Nainstalujte si PoGO - Pokémon GO pro Windows 10 

Jenže hru hraje na androidím telefonu Honor. Pokémon Go totiž tradičně není oficiálně ke stažení pro Windows. Díky šikovné komunitě vývojářů si ale můžete Pokémony zahrát neoficiálně i na Windows 10 Mobile. 

 

 

Dočkáme se oficiální aplikace i na Windows? Moc nadějí není. Autor aplikací Niantic má plné ruce práce, aby zvládala přetížené servery a komunikuje minimálně. Jedna naděje tu ale přeci jen je, Pokémoni jsou ideální pro virtuální realitu v Microsoft brýlích HoloLens a je možné, že se díky svému fenomenálnímu úspěchu Microsoft bude vývojáře přesvědčit (správně čti "uplatit"), aby aplikaci vyvinuli nebo se vývoje chopí sám, pokud dostane přístup na servery, jako to už dříve udělal např. s Facebookem. 

Za vznik hry už byla založena petice, která dnes atakuje hranici 50tis hlasů. Přidejte se a hlasujte s námi zde. O dostupnosti hry diskutujeme ve speciálním vláknu na našem Windows Centrum fóru, kde vás budeme informovat o každém drbu. 

Upravit
comments powered by Disqus