Svět blázní, opět stoupá prodej magnetofonových kazet, vládne ale Spotify

Magnetofonové kazety znají mladí už jen z filmů a starším se legendární Walkman válí nejspíš někde ve sklepě, pokud už neskončil na smetišti stejně jako celá technologie. Ale zřejě ne pro všechny. 

0

Proč přežily gramofonové desky je jasné, mají svoji duši a hudba z nich zní neopakovatelně. Jaký je ale důvod výrazného nárůstu prodejů magnetofonových kazet v loňském roce je nám záhadou. Podle společnosti Nielsen Media Research, která každý rok vydává zprávu nazvanou "l Music Year-End Report for 2017 " jde meziročně dokonce o 35%.

Nejvíce využívaným médiem jsou nepřekvapivě streemovací služby jako Spotify (naše články) a prodeje běžných fyzických nosičů nezadržitelně klesají. Avšak s jednou výjimkou. V roce 2017 se prodalo 174 000 magnetofonových kazet, což je oproti 129 000 v roce 2016 třetinový meziroční nárůst. Jde o tak velký skok, že jde o nejlepší výsledek od roku 2012.

 

Nešlo jen o prázdná média, na nekonečně se otáčejících cívkách tam a zpět jste si mohli koupit např. Eminema, Nirvanu nebo Kanye West. Nejprodávanější byl soundtrack ke Strážcům Galaxie 2 (Guardians of Galaxy 2).

 

A co vy? Napište nám do komentářů, zda máte ještě doma nebo v autě nějakou kazetu a třeba ji dokonce i posloucháte?

Upravit
comments powered by Disqus