Tipy jak prodloužit výdrž a uspořit baterie ve Windows Phone 8

0

S vybíjením může pomoci Spořič baterie, úprava jasu, zakázání aplikací na pozadí, synchronizace emailu nebo úsporný režim a další triky.

Zakázání aplikací na pozadí

Největším zabijákem baterie jsou úlohy na pozadí. Windows Phone je chytrý systém, který uspí každou spuštěnou aplikaci a zabrání čerpání baterie. Aplikace zobrazené podržením šipky zpět jsou většinou jen zástupci, kteří je opět probudí.

 

Spořič baterie

Některé aplikace mají ale vyjímky. Ve WP8 se spravují v Nastavení > karta aplikace > úlohy na pozadí. Ve Windows Phone 8.1 Cyan je správa obsáhlejší a naleznete ji v aplikaci Spořič baterie > využití, zobrazte si poslední položkou všechny aplikace. Nemusíte zakazovat messengery jako Skype nebo WhatsApp, i když jsou povolené, bez spotřeby pouze vyčkávají na push notifikaci ze sítě.

 

Spořič baterie je pomocníkem také při poklesu baterie pod nastavenou mez. Může se aktivovat automaticky nebo ručně, odpojí zbytečné datové přenosy, vypne synchronizaci mailů a zálohování, sníží frekvenci doručování mesengerů a Skype. 

 

TIP: Podrobný článek o Spořič baterie

 

Synchronizace mailu a kontaktů

Maily se synchronizují v pravidelných intervalech, které nastavíte v Nastavení > email + účty. U mailového účtu otevřete nastavení synchronizace a prodlužte dobu synchronizace nebo vyberte ruční. Ve WP8.1 lze nastavit oddělené časy synchronizace kontaktů, kalendáře a mailů, k dispozici je volba Podle využití, kdy optimální dobu poměrně spolehlivě nastavuje systém.

 

Vyhledávání aktualizací

Zablokování kontroly aktualizací není zřejmě velkou úsporou, probíhá jednou týdně. Přesto není nutné, zkontrolujete je ručně podle potřeby, o nových verzích systému také pravidelně informujeme na našem webu v článku Seznam aktualizací Windows Phone. Nezapomeňte, že nové verze systému jsou zpravidla vyladěnější i na spotřebu. 

Podobně jsou na tom také aplikace třetích stran, WP8.1 umožňuje i jejich automatické aktualizace aplikací, nastavují se ve Store.

 

Snižte jas displeje

Běžte do nastavení > jas a zde si můžete upravit jas displeje. Úpravu jasu displeje si můžete dát i mezi tlačítka v centru akcí nastavení > oznámení + akce a mít tak toto nastavení vždy po ruce. Pokud přístroj disponuje automatickou úpravou jasu, dokáže snížit jas i pod nejnižší možnou ruční volbu.

 

Režim letadlo či přepnutí na síť 2G

V případě, že nepotřebujete být připojeni k mobilní síti, můžete si např. přes noc zapnout režim letadlo, který sám automaticky vypne všechna připojení, včetně Wi-Fi, GPS, Bluetooth a mobilní sítě. Odpojení od mobilní sítě výrazně sníží vybíjení baterie.

 

Pokud však potřebujete mít zapnuté mobilní připojení, ale nepotřebujete náročné datové přenosy, můžete přepnout na síť 2G, která je k baterii šetrnější.

 

Vypněte zjišťování polohy GPS

Jestliže není potřeba mít zapnutou funkci zjišťování polohy, vypněte ji. Zjišťování polohy může být jedním s největších žroutů baterie.

Pozn. pokud používáte asistentku Cortanu, tímto krokem se deaktivuje.

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus