Uniká nová start obrazovka Windows 10 pro telefony s tapetou ve stylu Windows 8

0

Na konferenci TechEd Joe Belfiroe ukázal při prezentaci Windows 10 krátce i jeho mobilní verzi.

Windows 10 budou velkou změnou nejen pro Microsoft. Ten si totiž dal za cíl, že ten stejný systém poběží na mobilech, počítačích nebo Xboxu. Dosud však známe jen novinky pro PC, vzhled mobilní verze byl utajený. To se dnes mění.

Během ukázky zabezpečení nových Windows 10 se na chvíli zobrazí Lumia 930 se zcela přepracovanou úvodní obrazovkou. Nově je tapeta přímo na pozadí a dlaždice rozdělené do skupin podobně jako ve Windows 8 v tabletech mají zpět vlastní barvy. 

 

Včera na internet unikla také údajná fotografie menu se stejnou panoramatickou tapetou jako na obrazovce Start. Podobné řešení přináší známe velmi dobře z tabletů a ještě v minulé verzi WP 8 také z galerie fotografií, kde pozadí vytvářely fotografie z alba.

 

Ačkoli jde o nepotvrzené informace a ledacos se může změnit, Windows 10, nebo také Windows Mobile, jak jsou interně nové Windows pro mobily a tablety označovány, by měly být připraveny ihned po představení v nejbližších týdnech pro vývojáře v programu Preview for Developer. Je proto velmi pravděpodobné, že je vzhled už finální.

 

Na konci jednu poznámku. V komentáři Co s načatým Windows Phone a Jak personalizovat WP, který jsme zveřejnili už v květnu 2013 na našem serveru mynokia.cz, jsme tapetu na pozadí systému a nikoli dlaždic označovali jako jednu z nejpodstatnějších věcí, která by mohla prolomit nedůvěru k designu Windows Phone.

Zdá se, že na naše slova došlo.  

 

 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus