Unikají informace o tajemném Surface Phone a projektu univerzálních Windows

V současné době není příliš jasné, v jaké je fázi Microsoftí dvojobrazovkové zařízení "Surface phone". Nyní se však dozvídáme mnohem více.

0

Uživatel s přezdívkou WalkingCat, který často informuje na Twitteru o informacích z Microsoftu, nyní posílá další velmi zajímavé indicie, které naznačují, že Microsoft stále aktivně vyvíjí pod kódovým označením Andromeda kapesní skládací zařízení se schopností telefonovat, které se nyní dokonce snad dostává do konečné fáze.

Z nejnovější vydané SDK sady Windows 10 17672 SDK, vyplývá mnoho zajímavých informací i pro budoucnost systému Windows. Ten má být v budoucnu skutečně univerzální a modulární.

Zdá se, že systém Andromeda OS podporuje ARM a x86, zatímco skutečné zařízení Andromeda bude zařízení na architektuře ARM s možností emulovat klasické programy Win32 ve Windows.

 

SDK také odkazuje na WindowsCoreOS (nový základní OS pro Windows) a Polaris, rozhraní plochy, který poběží nad Core OS.

Vezmeme-li to do praxe, na stolním počítači poběží Windows Core, tedy základ systému jako takového, a grafické rozhraní Polaris pro desktop. Na Xboxu naopak zase poběží Windows Core a modul s grafickým rozhraním pro Xbox. Na tajemném zařízení Andromeda opět Windows Core a modul s grafickým rozhraním Andromeda pro malé a skládací zařízení.

  

Hráče jistě potěší, že Microsoft experimentuje také s možností doinstalováaní Xbox modulu do stolních Windows. Ten by se mohl aktivovat automaticky po rozpoznání připojeného Xbox ovladače.

 

Zařízení Andromeda údajně také velmi spoléhá na používání pera. Což má být jedno z hlavních lákadel a funkcí zařízení Andromeda. Již v minulosti uniklo několik patentů Microsoftu, jak schovat velké pero Surface v malém těle Andromedy.

 

Jeden z konceptů skládacího Surface Pen

 

Hlavní využití pera má být v aplikaci OneNote. Zařízení tedy bude zřejmě primárné pro poznámky a psaní. Nebude to však jeho hediná funkce. Zřejmě bude mít přístup k běžným aplikacím, a předpokládá se, že také obsahovat celé prostředí plochy, tedy modul Polaris.

Patří do rubriky: Microsoft
Upravit
comments powered by Disqus