Upgrade na Windows 10 pro počítače je ke stažení stále zdarma, jak instalovat?

Windows 10 byl ke stažení jeden rok od svého uvedení v roce 2015 pro každého, kdo vlastnil Windows 7 nebo 8. Nabídka je stále platná, i když trochu skrytě. 

0

Nestihli jste nebo odkládali aktualizaci Windows 10 zdarma? Nevadí, i když už omezená roční nabídka pro každého vypršela, Microsoft ji stále zachoval pro uživatele využívající asistenční pomůcky např. pro invalidy. Podle informací na webu by měla nabídka vypršet 31. 12. 2017.

Asistenční pomůckou ve Windows je i obyčejná lupa systému, kterou používají např. nevidomí. Sám Microsoft však přímo na stránce aktualizace uvádí, že nebude její využítí kontrolovat, fakticky tedy připouští, že je aktualizace k dispozici stále zdarma pro každého

Co obsahuje podzimní aktualizace Windows 10 Fall Creators Update

Pokud tedy chcete získat legální doživotní licenci Windows 10 pro počítače nebo tablet s Windows 7 nebo 8, navštivte z něj stránky Microsoft Update a stiskněte Upgradovat. Proběhne kontrola kompatibility a Windows 10 se automaticky nainstaluje. 

 

Nezapoměňte, že instalace probíhá velmi dlouho a vyžaduje až 12GB volného místa na disku. Po instalaci nezapomeňte počítač několikrát restartovat, neboť bude probíhat dodatečné stahování bezpečnostních balíčků. Po dokončení instalace můžete uvolnit místo na disku odstraněním starých instalací, už je nikdy nebudete potřebovat, licence se zapíše k vašemu účtu Microsoft, který si zřídíte a bude si ji vždy pamatovat. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus