Výběr nových univerzálních aplikací pro Windows 10

Sestavili jsme první seznam univerzálních aplikací, které pracují shodně v mobilu i v počítači a jsou ke stažení ze Store. 

0
Microsoft před pár dny představil nové Lumie 950, 950XL a 550 (srovnání v našem katalogu). Windows 10 pro mobily je téměř hotový a první modely se ho dočkají v prosinci. S novým systémem souvisí i přepracovaný designový směr, který se v mnohých ohledech liší oproti WP 8.1.

Co jsou univerzální aplikace?

Nové, tzv. univerzální aplikace, jsou důležitým prvkem vize nových Windows 10 a v podstatě všechny vestavěné služby v mobilu jako SMS, mail nebo Kontakty jsou univerzální a nejsou součástí systému.

 

Poznáte je především podle toho, že mají v levém horním rohu hodně kritizované hamburgerové výsuvné menu. Jeho design se zatím dost vyvíjí a ani u aplikací samotného Microsoftu není vždy stejné. Microsoft výtkám naslouchá a nejpodstatnější funkce přesunuje zpět do dolní lišty.

 

Podstatnější vlastností je přizpůsobitelnost různým rozlišením displejů. Stejná aplikace pracuje na PC, tabletu, brýlích HoloLens, XBOX i mobilu a díky tomu umožní jednotné aktualizace a práci na televizi nebo monitoru pomocí Continuum přes Display Dock. Placené aplikace díky tomu stačí zakoupit jen jednou, licence je platná až pro deset různých zařízení.

 

Sestavili jsme pro vás seznam těch nejzajímavějších. Microsoft už má všechny aplikace převedené, ale i ostatní velcí vývojáři rychle své populární aplikace přepracovávají. 

Microsoft aplikace

Microsoft již aktualizoval téměř kompletní várku vlastních aplikací včetně mobilních Office a integrace Skype do Zpráv

Translator 10 Beta

Překladač je také od Microsoftu, už v beta verzi se posouvá na vyšší úroveň. Dokáže překládat hlasově i textově ve většině jazyků včetně češtiny, nejzajímavější funkcí je překlad fotografie, který může být hlavně v asijských zemích velkým pomocníkem. Translator 10 Beta je zdarma k dispozici pro telefony i pro PC.

 


Translator stahujte zde

6tag

Nejlepší neoficiální Instagram klient pro Windows 10. I přes to, že současná verze je tak napůl cesty, doporučujem ho vyzkoušet. Aplikace je zdarma a finální verze by měla být dostupná i pro PC.


6tag stahujte zde

Tweetium

Neoficiální Twitter klient je díky bohatým nastavením a možnostem synchronizace je lepším řešením než oficiální univerzální Twitter. Aplikace stojí nemalých 69 korun, jelikož se ale jedná o univerzální aplikaci, koupit jí stačí jen jednou.

 


Tweetium stahujte zde

Wifi Tool

Wifi Tool nabízí obsáhlý přehled wifi signálů v okolí. Zobrazuje podrobné informace o vytíženosti sítě, překrývání apod.. Aplikace stojí 40 korun.

 


Wifi Tool stahujte zde

Brilli Wallpaper changer

Nastavení automatické změny tapety pro Windows 10. Aplikaci jsme vyzkoušeli a aktivně využíváme, možnost automatické změny obrázku pod dlaždicemi nebo na ploše je velmi užitečnou vychytávkou. Aplikace je zdarma. 

 


Brilli Wallpapers Changer stahujte zde

 

S příchodem Lumia 950, 950 XL a 550 a Windows 10 na mobily se nabídka aplikací ještě rozroste. Níže je seznam očekávaných updatů nebo nových aplikací:

  • Facebook
  • Messenger
  • Instagram
  • TheWeather Channel
  • Uber
  • WeChat
  • Lumia Creative Studio

Velmi očekávané jsou i aplikace od Googlu, ačkoli se spekulovalo, že na tiskové konferenci Microsoftu přestane své aplikace bojkotovat, zatím jsme se změny nedoškali.

Používáte jinou univerzalní Windows 10 aplikaci, která stojí za zmínku? Napište nám o ní do diskuze.

Upravit
comments powered by Disqus