Vybíráme iPhone: Který model se vyplatí koupit?

Někteří možná uvažují o koupi nového iPhonu, ale nejsou rozhodnutí, který model si vybrat. Přinášíme vám krátké srovnání nejnovějších i starších modelů. 

0

Každý nepotřebuje nejnovější modely telefonů a stačí jim nějaký starší model, někdy dokonce bazarový. Ti náročnější chtějí držet krok a mít aktuální zařízení. Které zařízení tedy vybrat? Samozřejmě záleží na každém, jaké má preference. Důležitým parametrem je samozřejmě velikost displeje, fotoaparát nebo přítomnost jack konektoru.

iPhone SE

Historicky nejoblíbenější vzhled jablečného telefonu kombinující malé rozměry a dobrý výkon se rozhodl Apple vložit do iPhonu SE. Pro uživatele s touhou po malém telefonu, který se krásně vleze do kapsy, je skvělou volbou. 

Nabídne čtyřpalcový retina displej s jemností 326 ppi, což zajistí krásnou podívanou. Chod telefonu pak zajistí výkonný procesor A9, kterým je osazen dokonce iPhone 6s. Milovníky hezkých fotografií potěší zadní 12 Mpx fotoaparát a přední o hodnotě 1,2 Mpx. Videa lze nahrávat až ve 4K při 30 fps. Více specifikací najdete v naší tabulce

 

iPhone 6 a 6 Plus

S iPhony 6 a 6 Plus přišlel nejen nový vzhled telefonů, ale také dvě varianty velikosti displeje. Menší model nabízí 4,7" displej s jemností 326 ppi a větší varianta Plus s 5,5" displejem potěší jemností 401 ppi. Oba telefony jsou vybaveny 8 Mpx hlavním fotoaparátem, který pořizuje skvělé snímky. Operační paměť o hodnotě 1 GB v kombinaci s nejnovějším systémem iOS 10 zajistí plynulý chod zařízení a potěší i výběr ze tří paměťových variant - 16 GB, 32 GB, 128 GB. (Kompletní specifikace)

 

 iPhone 6s a 6s Plus

Ve vylepšených verzích předchozích modelů nalezneme fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a stejně velké displeje s totožným rozlišením, dále zde nalezneme novější procesor a operační paměť narostla na hodnotu 2 GB. Největší změnou, kterou modely nabízejí, je funkce 3D Touch, která rozlišuje sílu dotyku na displeji. Funkci lze využít při otevírání kontextových nabídek. (Kompletní specifikace)

iPhone 7 a 7 Plus

Nejnovější typ iPhonu vyvolal i mezi fanoušky jablečných zařízení velké rozepře. Ve společnosti Apple se rozhodli odstranit jack konektor ve prospěch vibračního motorku pro nový Home Button, který nově není řešený pomocí hardwarového tlačítka. Díky tomu jsou telefony vodotěsné a mají certifikaci IP68. Velikost operační paměti narostla na 3 GB, v telefonu navíc tepe nejnovější procesor typu A10. Ve větším modelu nalezneme duální fotoaparát, který dokáže udělat zoom bez ztráty kvality fotografie. Navíc se telefony objevily v nových barevných variantách, konkrétně Jet Black a matně černé. (Kompletní speficikace)

 

Bazar

Pokud nepotřebujete nová zařízení, dají se pořídit iPhony v dobrém stavu a se zárukou i bazarově. Je nutné si dát pozor od koho telefon kupujete a nejlépe neposílat peníze předem. V ideálním případě si telefon nejdřív vyzkoušejte přímo u dotyčného inzerenta.

 

Ze starších telefonů lze doporučit iPhone 5s se 4" displejem, čtečkou otisků prstů a 8 Mpx fotoaparátem, který se v bazarech pohybuje okolo 5 tisíc korun, poslední kusy nových zařízení klesly na necelých 8 tisíc. Novější telefony si většinou svou cenu drží a záleží na stavu, v jakém se nacházejí. Ceny jsou o pár tisíc nižší, záleží však na prodejci. 

 

Závěr

Při výběru telefonu je dobré stanovit si přesně to, co od něj očekáváme. Milovníci designu staré "pětky" sáhnou po iPhone SE, konzumenti multimédií po větší displeji nabízeném v novějších iPhonech s 4,7" nebo 5,5" displeji. 

Zájemci o iPhone 6s nebo 6s Plus by měli zvážit, zda si budou chtít připlatit za model, který nabízí jen málo navíc oproti iPhone 6 a 6 Plus. 

Výběr iPhone 7 a 7 Plus je pak volbou, kdy budete muset oželet jack konektor. Získáte však nejnovější model se skvělým výkonem, fotoaparátem a podporou nejnovějšího systému po delší dobu, než u předchozích modelů.

 

Patří do rubriky: Apple
Upravit
comments powered by Disqus