Výrobce Pegatron je připraven spustit zkušební výrobu Surface Phone

0

Taiwanská firma Pegatron včera uvedla, že je připravena zahájit zkušební výrobu telefonů Microsoft Surface Phone.

Firma Taiwan-based ODM Pegatron, spolupracující s firmou Microsoft na výrobě Surface zařízení včera uvedla, že je připravena spustit zkušební výrobu Surface Phone. Očekává se, že Microsoft oznámí Surface Phone v roce 2017.

Pegatron je jedním z Apple ODMs výrobců vyrábějících telefony iPhone. Jejich objednávky v současné době představují asi 60 % z celkové produkce. První testovací kusy by měly být vyrobeny v roce 2017, pro masovou produkci pak v roce 2018.

 

To není zrovna dobrá zpráva po té, kdy prezident Microsoftu Satya Nadella v rozhovoru pro Australian Financial potvrdil setrvání na mobilním trhu, avšak poměrně odvážně prohlásil, že Microsoft chce připravit "nejlepší zařízení vymykající se běžné masové produkci". Fakticky by šlo o další odložení spekulativního termínu ve který doufáme, zatím jsme očekávali prodej v posledním čtvrtletí příštího roku. 

 

Jedno je jisté, pokud se výroby Windows telefonů neujme v příštím roce rychle někdo další, jenž už je dál, než ve fázi prohlášení, do uvedení Surface Phone bude z Windows 10 Mobile jen mrtvola, na kterou si nevzpomene jediný rozumný vývojář aplikací. 

Zdroj: Commercial Times, November 28; Steve Shen, DIGITIMES [Monday 28 November 2016]
Patří do rubriky: Surface
Upravit
comments powered by Disqus