Waze je téměř dokonalá sociální navigace, vestavěný chat s řidiči a skutečná dopravní situace

0

Waze je navigace zdarma na základě monitorování tras a hustoty dopravy od všech online uživatelů. Navíc chatuje a pobaví během jízdy.

O HERE Drive+ se říká, že je jedinou neplacenou navigací pro Windows Phone. Dnes už jí konkuruje nejen česká MapFactor GPS Navigator, ale také sociální Waze. Ta navíc informuje pomocí chatu mezi řidiči o zácpách, doplňuje fotografie událostí, hlášení o kontrolách policie i radarech. 

Aktualizace 25.2.2015

Nová verze řeší nejpalčivější problém aplikace, konečně nedrancuje baterii, přestala se zadrhávat a padat. Aktualizací je bohužel poskrovnu, protože Waze loni pohltil Google, který soustavně bojkotuje Windows Phone.

 

TIP: Srovnání HERE Drive+ s nejlepší placenou navigací Sygic 

 

Sociální navigace s chatem mezi uživateli

Pokud spustíte Waze, získáváte navigaci na trase pomocí aktuálních informací od všech uživatelů a současně poskytujete svou aktuální polohu. Monitoruje se rychlost pohybu, na základě kterého se vypočítává hustota dopravy, můžete sdílet dopravní uzavírky, radary nebo policejní hlídky. 

          

Pokud se zaregistrujete, můžete s ostatními online uživateli i komunikovat a informovat se např. o důvodech zácpy nebo uzavírky. Přímo na mapě trasy je zábavné sledovat ostatní uživatele a zejména v zácpách jde o nejrychlejší způsob, jak zjistit důvod zpoždění. Podle ujetých kilometrů s aktivním Waze získáváte rozšířené možnosti a personalizaci profilu.

 

Ve Waze naleznete i dopravní nehody a ceny benzínu a nafty, i když ty jsou uvedeny jen u největších pump a nemohou se rovnat dokonalé sociální síti mBenzin.cz, která obsahuje aktuální ceny u většiny českých benzínek. 


Stahujte zde

Upravit
comments powered by Disqus