Z Malování 3D se stává kvalitní nástroj a konečně podporuje 3D i u nás

Nástupce klasického Malování konečně získává funkce a použitelnost, díky nimž již můžeme původní novým "trojrozměrným" nahradit.

0

Je tu už nějaký ten pátek, co Microsoft vypustil aktualizaci Windows s novým Malováním. Novinka však tehdy mnoho funkcí a výhod oproti původní verzi nepřinesla. Chyběla jí především jednoduchost, na kterou sázela především.

Dlouhá cesta Malování 3D

Malování ve 3D rozměru byl výborný nápad, ovšem s nedodělaným a nepřehledným rozhraním, které jsme vám představili v předchozím článku. ve kterém bylo málo skutečně užitečných funkcí. Více než rok trvalo, než se prostředí podařilo vyladit do dnešní podoby. 

 

Profesionální úpravy

Malováním 3D dnes obsahuje některé povedené, až profesionální funkce:

  • Magický výběr - možnost automaticky rozpoznat a vyjmout z obrázku nějaký útvar. Malování automaticky odhadne a domaluje pozadí za útvarem
  • Převod 2D na 3D - můžete malovat a výsledek se automaticky převed na zaoblený nebo hranatý 3D objekt.
  • Samolepky jako textury - možnost použití vlastních textur a snadno je nalepit na objekt
  • Export videa, jako postup malování

Magický výběr a automatické dokreslení obrazu za objektem. Příklad přemístění letadel.

Vytvořený 3D objekt  z našeho loga v Malování 3D a zobrazený v Hybridní realitě

Bez velkých znalostí grafiky lze velmi rychle a vytvořit úžasné výtvory a pak si je prohlížet v aplikaci Hybridní realita, nebo-li zobrazit model pomocí kamery ve skutečném prostředí nebo sdílet s ostatními v databázi 3D modelů Remix 3D.

 

  

Pomocí 3D objektů si můžete velmi oživit své Powerpointové prezentace

 

 

Databáze 3D objektů dostupná v ČR

Remix 3D je databáze 3D modelů, ať už vytvořené Microsoftem nebo samotnými užitavteli v Malování 3D, přístupná zdarma pro všechny tvůrce. Z nabídky můžete modely vkládat do svých výtvorů, různě je měnit, pomalovat je a podobně.

 

 Remix 3D databáze modelů 

Dlouhou dobu však Remix 3D byl dostupný jen v několika zemích a u nás nebyla k dispozici podobně jako např. hlasová asistentka Cortana. Remix 3D je ale konečně i u nás součástí Story Remix, jenž nahradil legendární Windows Movie Maker.

 

Podařil se vám nějaký zajímavý objekt v Malování 3D? Nahrajte ho do naší Facebook skupiny

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus