Zprávy ve Windows 10 integrují Skype a skvělý režim na šířku

0

Zasílání zpráv mají napevno integrovaný Skype, který je napevno ukotvený v mobilu i počítači podobně jako iMessage v iPhone.  

Microsoft postupně uskutečňuje plán integrace vlastního messengeru do Windows 10. Po předchozích přemetech s přejmenováním, rušením a slučováním Live Messengeru se Skype přišel o dominantní pozici a zatím prohrává souboj s Messengerem od Facebooku. Přesto, že dominanci FB Messengeru už podle nás nelze porazit, chytrá integrace Skype do mobilu i počítače nebude na škodu. 

Nová aplikace bojuje se svým českým názvem, v menu se jmenuje Zasílání zpráv (různě v některých nastavení také Microsoft Messaging), na dlaždici pak jednoduše Zprávy. Po prvním spuštění aktualizace se dotáže na propojení se Skype účtem. Stejně jako u ostatních messengerů lze propojit telefonní číslo, krok se dá i přeskočit a vrátit se k němu v Nastavení z dolního menu. 

       

Zprávy + Skype pohromadě

Po otevření Zpráv vypadá aplikace beze změn, v pravém horním rohu se objeví nová nabídka odeslání zprávy přes mobil nebo Skype. Výběrem Skype se pro snadnější rozlišení změní barva kontaktu, odesílacího tlačítka a bublin se zprávami na modrou. Všechny nové zprávy Skype se doručují do obou aplikací, do Zpráv i samostatné aplikace Skype, pokud ji máte nainstalovanou. Proto je nutné v nastavení Skype vypnout notifikace, aby nechodily dvojmo.

 

Nový vzhled

Zatímco při pohledu na výšku vypadá aplikace stejně, v režimu na šířku došlo k revoluci. Podle velikosti displeje se překlopením u menších úhlopříček zobrazí vlevo rolovací ikony odesílatelů všech vláken, na telefonech s více než 5" i rozbalený dvousloupcový výpis vláken s odesílateli. Úžasná funkce hodně zjednoduší práci s SMS a my okamžitě odesíláme feedback do Microsoftu, aby i na menších úhlopříčkách bylo možné panel se zprávami rozrolovat jako u ostatních univerzálních aplikací. 

Aplikace na 5" displejích a menších zobrazuje vlevo jen ikony odesílatelů

 

Aplikace Skype se stává nepotřebná

Běžný Skype můžete v podstatě odinstalovat, zprávy z něj budou chodit do Zpráv, hovory uskutečníte s novou aplikací Skype Video, která se doinstalovala společně a stala se nedílnou součástí systému. Je výrazně jednodušší a hlavně rychlejší, po spuštění rovnou zobrazuje váš obraz z přední kamery a historii hovorů. Všechny kontakty jsou v adresáři Lidé, což bude asi nejsnadnější cesta pro zahájení hlasového nebo videohovoru. Volané a zmeškané hovory se zobrazují i v historii v Telefon. 


Zprávy na Lumia 1520 zobrazuje levý panel s náhledem zpráv

 

Aplikace nám zpočátku vykazovala chyby, hovory se zřejmě dohadují se standardním Skype, někdy se hlásí jako nedostupné, jindy se hovor ihned po zahájení sám zavěsil a zobrazil ve zmeškaných. Standardně začalo vše pracovat až po odinstalování Skype. Uvědomujeme si, že to nemusí vyhovovat všem a někdo může preferovat oddělenou aplikaci, budeme doufat, že propojení Microsoft vyřeší. Budoucnost je ale zřejmě v integrování, protože samostatný Skype pro počítačový Windows 10 byl už dříve stažen ze Store. 

 

Zatímco v mobilu podle nás integrovaný Skype nikoho asi nenadchne a mnohým bude dokonce sloučení vadit, Zprávy přijdou i do počítače v příští verzi Windows 10 a vytvoří tím užitečné propojení SMS i Skype napříč zařízeními. Doufáme, že bude možné SMS v PC nejen číst, ale i odesílat. 

 


Zprávy stahujte zde

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus